Ciekawostki na różne tematy

bardzo ciekawe ciekawostki telefon komórkowy

Bardzo ciekawe ciekawostki ze świata

Bardzo ciekawe ciekawostki – 1

1) Z mody na noszenie poszarpanych dżinsów skorzystało zoo z Hitachi w Japonii. W internecie można kupić dżinsy oryginalnie poszarpane przez lwy i tygrysy.

2) Mająca 5,1 metra wysokości Mount Villingili jest najwyższą „górą” na wyspach Malediwach.

3) Włochy. Aby umożliwić narciarzom udział w prawyborach w grudniu 2013 r., na lodowcu Presena w Lombardii wybudowano lodowe igloo. Znajdował się w nim punkt wyborczy, w którym można było oddać głos.

bardzo ciekawe ciekawostki igloo
Bardzo ciekawe ciekawostki: igloo wyborcze

4) Na dnie Bałtyku znajduje się 50 tysięcy ton bomb i pocisków z okresu II wojny światowej. Są tu również dawne arsenały broni chemicznej, zatopione kilka lat po wojnie przez Brytyjczyków i Rosjan.

5) W ciągu czterech lat (2010-2013) w tropikalnej Amazonii naukowcy odkryli 441 nowych gatunków zwierząt i roślin.

Bardzo ciekawe ciekawostki – 2

6) W 2014 roku w Szwecji zdechł węgorz, który miał 155 lat.

7) W 2013 r. przestała ukazywać się Gazeta „Lloyd’s List”, brytyjska gazeta o tematyce morskiej. To jedna z najstarszych gazet na świecie; wydawano ją od 1734 roku.

8) W USA zbadano, że kierowca rozmawiający przez telefon komórkowy podczas jazdy lub rozmawiający z współpasażerem zachowuje się tak, jakby miał 0,8 promila alkoholu we krwi.

9) Co dziesiąty człowiek jest leworęczny. Najwięcej leworęcznych (20 procent) jest wśród Żydów i Eskimosów, najmniej (3 procent) wśród Chińczyków i Japończyków.

10) Japonia. Most Akashi Kaikyo czyli Most Perłowy, to najdłuższy most wiszący na świecie. Most ma prawie 4 km długości (3911 m.) i zbudowano go w latach 1986-1998. Liny nośne mostu Akashi Kaikyo uplecione metodą krzyżową mają grubość 112,2 cm (ponad metr średnicy) i mogą wytrzymać obciążenie 6 milionów ton.

Bardzo ciekawe ciekawostki: (c) Anegdoty.pl + SuperPolonia.info

Zobacz też:
> Ciekawostki o baobabie