Ciekawostki z Polski

ciekawostki z Polski polskie Polska o Polsce

Ciekawostki z Polski, autentyczne wydarzenia z życia

Autentyczne ciekawostki z Polski

1) Kamery monitoringu w powiecie głubczyckim zarejestrowały kradzież. Nic niezwykłego, bo ciągle ktoś coś kradnie. Ale kamery nagrały też oddalających się z łupem złodziei. Jeden z nich przechodząc obok kościoła na moment uklęknął i przeżegnał się, jak na prawdziwego Chrześcijanina przystało.

2) Dzień po tym, jak 18-latek z Grudziądza odebrał swoje pierwsze prawo jazdy, został zatrzymany przez policję za przekroczenie prędkości o 64 km/h. Teraz trzeba będzie odbyć ponowne szkolenie, żeby ponownie otrzymać dokument. Może będzie miał go dłużej niż jeden dzień.
> Grudziądz ciekawostki

3) Dwa lata po skazaniu faceta przez sąd w Gorzowie Wielkopolskim za prowadzenie działalności hazardowej okazało się, że: 1) przestępstwa nie popełnił, 2) nigdy nie prowadził działalności gospodarczej, 3) nigdy nie był w Gorzowie. Jego jedynym przewinieniem okazało się to, że ma takie samo imię i nazwisko, jak ten, którego ścigano.
> Najdziwniejsze pomyłki

warszawskie Łazienki Warszawa ciekawostki z Polski syrenka warszawska
Ciekawostki z Polski: Warszawa

4) W styczniu przez pomyłkę klienci sieci Biedronka mogli kupować piwo Harnaś po 14 groszy za puszkę. Jak by tego mało, niedługo potem mogli też kupić półsłodkie wino w cenie 1,99 zł za butelkę. Super-promocję, a raczej pomyłkę zweryfikowano po tym, jak szczęśliwi nabywcy wrzucali do mediów społecznościowych skrzynki z zakupionym winem, po czym ogołocono wszystkie sklepowe półki z tym winem.
> Ciekawostki o piwie

Ciekawostki polskie z życia

5) We Francji jakimś cudem znaleziono fabrycznie nowego Poloneza Atu z 1997 roku, z folią na siedzeniach. To jeden z 15.009 sztuk Polonezów, jakie FSO wyeksportowało do Francji. Wkrótce ten cud techniki stanie się ozdobą Muzeum Motoryzacji w Oławie.
> Oława ciekawostki

6) Nauczyciel z Rudy Śląskiej zna 20 języków. 14 biegle, 6 w sposób komunikatywny i już uczy się kolejnych. Zaczynał jako dziecko od czeskiego i niemieckiego. Mówi, że najgorzej idzie mu nauka węgierskiego.
> Ruda Śląska ciekawostki

7) Według najnowszych badań, w ciągu 30 najbliższych lat zmniejszy się liczba ludności w 66 największych polskich miastach. Z wyjątkiem Warszawy.

8) W chwili gdy piszemy te słowa, mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego po raz 192. oblał egzamin na prawo jazdy. 17-letnia historia batalii o dokument pozwalający na kierowanie samochodem uczyniła z niego nie tylko najbardziej zdeterminowaną osobę w Polsce, ale wręcz postać kultową. Nie wiemy, czy to wystarczyło, aby zostać wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa, ale chociaż to mu się należy.

Ciekawostki z Polski: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
>