Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

ciekawostki

Zadziwiające ciekawostki ze świata – część 1

czołg czołgi ciekawostki świat ze świata
Email :50

Ciekawostki ze świata. Zaskakujące informacje i fakty. Nauka, prawo, religia, podatki, zwyczaje…

Niezwykłe fakty ze świata

1) Co dziesiąty człowiek jest leworęczny. Najwięcej leworęcznych (20 procent) jest wśród Żydów i Eskimosów, najmniej (3 procent) wśród Chińczyków i Japończyków.

2) Mieszkanka Honolulu, mająca nazwisko składające się z 35 liter, oburzyła się z powodu wydania jej prawa jazdy bez imienia i z uciętą końcówką nazwiska.

3) Władze miasteczka Grotte (Sycylia, Włochy) wprowadziły nowe podatki. Jest wśród nich podatek od jachtów stojących w porcie. Grotte nie leży nad morzem, nie ma portu i nie przypływają tu żadne jachty.

4) Szwedzcy uczniowie lepiej radzą sobie z językiem angielskim niż szwedzkim. Z tekstów przeprowadzonych w ostatniej, dziewiątej klasie wynika, że w języku angielskim zdobyli średnio 14,3 punktu na 20 możliwych, a w języku szwedzkim 13,7 punktu.

Ciekawostki ze świata

5) Włochy. Wezwanie do zapłaty kary oraz zaległego podatku w wysokości 25 milionów euro otrzymał bezrobotny z Neapolu. Pomyłkę szybko wyjaśniono – miał identyczne imię i nazwisko, jak nie płacący podatków jeden z bossów mafii.

żyrafa żyrafy Afryka ciekawostki świat ze świata
Niezwykłe ciekawostki ze świata

6) Największy kościół katolicki na świecie znajduje się w Jamusukro (Yamoussoukro) – stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej (Afryka). Jego całkowita powierzchnia wynosi 30 tys. metrów kwadratowych.

7) W 50-tysięcznym Viseu (północna Portugalia) jest aż 200 rond.

8) Obywatele amerykańscy nie tylko mogą zgodnie z prawem trzymać w domu broń palną. Okazuje się, że w prywatnych rękach jest tam niemal tysiąc… czołgów, głównie z okresu II wojny światowej.

9) W parku rozrywki w stanie Ohio (USA) wybudowano Wing Coaster – kolejkę długości 1269 metrów. Przy prędkości 108 kilometrów na godzinę jej pasażerowie przez 2 sekundy odczuwają stan nieważkości.

10) W Polsce Dzień Zmarłych, w USA Helloween, a w Boliwii Dzień Czaszek (Dia de los Natitas). Tego dnia do kaplicy na cmentarzu w La Paz setki ludzi przynosi trzymane w domach… ludzkie czaszki. Święto nawiązuje do prekolumbijskich zwyczajów, według których czaszka to trofeum symbolizujące śmierć i odrodzenie.

Uwaga, niektóre informacje obecnie mogą być nieaktualne.

Ciekawostki ze świata: (c) Anegdoty.pl + SuperPolonia.info

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)