Trójnogi człowiek Frank Lentini

Frank Lentini ciekawostki trójnogi cyrkowiec

Frank Lentini ciekawostki o niezwykłym cyrkowcu

Obecnie, w XXI wieku, z zainteresowaniem pochłaniamy sensacyjne informacje, którymi jesteśmy bombardowani na co dzień. Wyobraźmy więc sobie, jaką sensacją na przełomie XIX i XX wieku była wiadomość o trójnogim człowieku. Nie było wtedy internetu ani telewizji, a informacje rozprzestrzeniały się głównie pocztą pantoflową i przez prasę. Ponieważ sensacja była nieprawdopodobna, trójnogi człowiek został zatrudniony w cyrku. Widzowie przecierając oczy, za pieniądze oglądali człowieka uznawanego za dziwadło. Poznaj Franka Lentlini.

Frank Lentlini i jego historia

1) Frank Lentini, zwany The Great Lentini (Wspaniały Lentini) zmarł w 1966 r. w Jacksonville na Florydzie (USA). To wiemy na pewno, za to prawdziwa data jego urodzenia nie jest znana. Podawane są równe lata: 1884, 1885 oraz 1889.

2) Urodził się w Rosolini, na włoskiej wyspie Sycylia. Miał 11 rodzeństwa (siedem sióstr i czterech braci), ale tylko on miał wadę genetyczną. Medycy uznali, że próba usunięcia nadprogramowej nogi zakończy się jego śmiercią, więc zrezygnowano z próby amputacji. Chłopca nazywano „małym potworem”.

3) Gdy Frank miał 8 lat, wraz z całą rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkrótce zrobił oszałamiającą karierę.

4) Wspomnieliśmy, że miał trzy nogi, ale to nie wszystko. Z trzeciej nogi na wysokości kolana wyrastała jeszcze jedna, szczątkowa stopa, więc stóp miał 4. Miał też dwa penisy – między pierwszą a drugą oraz między drugą a trzecią nogą. To wszystko za sprawą faktu, że jego brat-bliźniak nie wykształcił się dostatecznie i jego fragment pozostał we Franku na zawsze.

Frank Lentini ciekawostki trójnogi cyrkowiec
Frank Lentini jako dziecko. Niezwykłe ciekawostki o trójnogim cyrkowcu

Frank Lentlini – trójnogi cyrkowiec

5) W Bostonie Frank poznał Guiseppe Magnano. To dzięki niemu został zatrudniony w cyrku Ringling Brothers Circus, którego szybko stał się główną atrakcją i dzięki któremu zaczynał zdobywać popularność.

6) W cyrkach występował przez ponad 40 lat. Były wśród nich największe amerykańskie cyrki, w tym Barnum and Bailey i Buffalo Bill’s Wild West Show.

7) Trzecia noga była problemem, ale w pewnych sytuacjach dawała mu przewagę nad innymi. W młodości grał w piłkę nożną. Nazywano go: Three-Legged Football Player (Trójnożny Piłkarz).

8) Dodatkowa noga dla Franka Lentiniego nie była przeszkodą w ułożeniu sobie prywatnego życia. Dwukrotnie był żonaty. Z aktorką Theresą Murray wziął ślub w 1907 r. i miał czwórkę zdrowych dzieci. Po rozstaniu z nią do końca życia żył u boku Helen Shupe.

9) Frank z dystansem podchodził do swojej odmienności. Żartował, że jest jednym człowiekiem na świecie, który nie potrzebuje krzesła, bo wystarczy mu trzecia noga. Nawet żartował ze swojego pożycia seksualnego.

10) Zmarł w wieku 77 lat. Do dziś jest jednym z najsłynniejszych artystów cyrkowych. Jednak nie z powodu niezwykłych umiejętności, lecz wyglądu.

Frank Lentini ciekawostki: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
>