Niesamowite ciekawostki o hotelach

noclegi hotel hotele pokój w hotelu

Ciekawostki o hotelach, które warto poznać. Niezwykłe hotele, co zapominamy z hoteli, lobby hotelowe, telewizja hotelowa, hoteliki dla zwierząt… Hotelowe ciekawostki

Niezwykłe hotele, o których nie słyszałeś

Nocleg w dawnych rurach ściekowych? Das Park Hotel w Ottensheim w Austrii daje taką możliwość. Nie śmierdzi, wszystko jest ładnie urządzone, niestety ceny spore, choć chętnych do nocowania w takim oryginalnym miejscu nie brakuje.
> Tu więcej

Pływające hotele – luksusowe statki

Carnival Vista, to wielki pływający park rozrywki. Od pierwszego na świecie pokładowego kina IMAX, przez zjeżdżalnię wodną o długości ponad 130 metrów, po kolejkę linową i gondole zawieszone 6 metrów ponad pokładem. Wszystko to zaprojektowano z myślą o świetnej zabawie dla blisko 4 tysiące pasażerów.
> Tu więcej

pływające hotele statki wycieczkowe ciekawostki o hotelach
Statki wycieczkowe, to pływające hotele. Ciekawostki o hotelach

Najdziwniejsze hotele świata

Hotel Posejdon w wybrzeży Fidżi, to pierwszy na świecie hotel umieszczony pod wodą, a dokładniej: 12 metrów pod powierzchnią wody. Hotel jest niezwykle luksusowy i posiada wszelkie wygody. Znajdują się tutaj również restauracje, bary, sklepy, nawet kaplica ślubna. Hotel ten ma sprawiać wrażenie, że jest małym miastem.
> Tu więcej

Co zapominamy z hoteli?

Prawie dwie trzecie ankietowanych osób podróżujących w celach biznesowych, po pobycie w hotelu nie zabrało całego bagażu. Jedynie około 35% z tych podróżnych uznało, że nigdy nie pozostawili niczego w hotelu.
> Tu więcej

plaża Cancun Meksyk ciekawostki o hotelach
Hotele przy plaży Cancun w Meksyku

Hotel, motel, hotelik? Zawiłości nazw

W każdym kraju wymagania, którym muszą sprostać hotele czy pensjonaty, są inne. Dlatego hotel trzygwiazdkowy z państwie poza UE może czasem odpowiadać jednogwiazdkowemu hotelowi w Europie.
> Tu więcej

Słynny hotel Esplanade

Ten hotel w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu, oddano do użytku w 1925 roku. W okresie międzywojennym był modnym miejscem towarzyskim arystokracji. Występowali tu słynni śpiewacy, a poza tym zasłynął tym, że odbył się pierwszy publiczny striptiz w tym kraju.
> Tu więcej

Lobby hotelowe – jakie pełni funkcje?

W standardzie turystycznym, a więc w hotelach * i **, lobby to po prostu przestrzeń ogólnodostępna, gdzie goście mogą przeczytać gazetę albo znaleźć świeże broszury informacyjne, plany miasta lub reklamy biur podróży.
> Tu więcej

lobby hotelowe hotel hotele
Ciekawostki o hotelach. Lobby hotelowe

Telewizja hotelowa

Telewizory hotelowe stają się spersonalizowanym centrum rozrywki, który dostosowuje się do klienta już od momentu jego rejestracji na recepcji. Urządzenie staje się inteligentnym centrum multimedialnym, dla którego możliwość oglądania telewizji jest tylko jedną z wielu jego funkcji.
> Tu więcej

Za granicę z psem czy zostawić go w hoteliku?

Gdy wyjeżdżasz za granicę, najlepiej zostawić swojego pupila w kraju, np. pod opieką sąsiadów lub w hotelu dla zwierząt.
> Tu więcej

Hotelowe ciekawostki w Anegdoty.pl

Zobacz też:
> Afryka ciekawostki
> Ciekawostki o wojnach