Humor satyra polityczna

Jarosław Kaczyński Poczta Polska humor satyra polityczna

Humor satyra polityczna – polityka polska – komentarze satyryczne: PiS, Duda, Tusk…

Humor satyra polityczna

• Podobno dla rządu pretekstem aby podnieść podatek na alkohol, papierosy i słodkie napoje jest fakt, że Polacy kupują ich za dużo. Już wiemy, czemu rosną ceny żywności, prądu, benzyny…

• Z powodu hiperinflacji rząd w Boliwii wypuszcza banknot o nominale 1 milion boliwarów. Nasz rząd planuje banknot 1000-złotowy. Podobno żeby członkowie rad nadzorczych państwowych spółek szybciej przeliczali swoje wypłaty.

• Władza PiS chętnie chwali się sukcesami, ale o tym sukcesie rządzących poinformowały media. Mamy najwyższą inflację od 20 lat. Znów wina Tuska?

• Sztandarowym produktem spożywczym, którym w kampanii prezydenckiej szczycił się Duda, i mówił że nie podrożał – był olej. Minął rok drugiej kadencji Dudy i olej podrożał o kilkadziesiąt procent. Był wielki sukces – jest wielka klęska. Najważniejsze, że ciemny lud WTEDY uwierzył.

Mateusz Morawiecki Polski Ład PiS humor satyra polityczna
Mateusz Morawiecki Polski Ład PiS humor satyra polityczna

Humor satyra polityczna – 2

Sejmowa elektronika coraz częściej bywa zawodna. Ostatnio ile razy rządzący chcą coś przegłosować i brakuje kilku głosów, psuje się. A może to psuje się polska demokracja i parlamentaryzm?

• Naczelny Długopis, fundator głównej nagrody Konkursu Chopinowskiego, po wręczeniu złotego medalu szczerze przyznał na scenie, że nie słuchał zwycięzcy. On słucha tylko jednego.

• Wszyscy są równi dla prawa, ale w państwie PiS są też równiejsi. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przesłuchała urzędnika skarbówki, który sprawdzał w bazie PESEL wiceministra rządu. Pisiewicze zarabiający gigantyczne pieniądze w spółkach skarby państwa i inne osoby związane z władzą, mogą spać spokojnie. Skarbówka ich skarbów już nie sprawdzi, bo każdy jej urzędnik będzie się bał konsekwencji.

• Cytujemy złotą myśl TVP Info o cenie benzyny: „5,40 za PO to dużo więcej niż 5,80 za PiS”. Ponieważ prędkość inflacji jest imponująca, ta druga kwota kwota kilka dni później była już nieaktualna.

• 90 tysięcy nastoletnich mieszkanek afrykańskiej Ugandy podczas koronawirusowego lockdownu i zdalnej nauki w szkołach, zaszła w ciążę. Władze są zaniepokojone nadchodzącym tam baby-boomem. Tymczasem u nas ciągle płacą 500+, a dzieci rodzi się coraz mniej. Ponieważ nasza władza lubi wzorować się na dobrych zagranicznych wzorcach i robi wszystko, żeby Polaków było więcej, będziemy się szykować na kolejny lockdown?

Humor satyra polityczna + rysunki: (c) Anegdoty.pl + Szczepan Sadurski / Sadurski.com
Teksty ukazały się w ogólnopolskim dzienniku Trybuna, w rubryce Fejk Niusy.

Zobacz też:
>