Niesamowite ciekawostki o Las Vegas

miasto Las Vegas ciekawostki atrakcje kasyna Nevada hotele

12 niezwykłych ciekawostek o mieście hazardu w stanie Nevada. Las Vegas ciekawostki i fakty, które warto znać

Bajeczne miasto na pustyni

1) Miasto Las Vegas wybudowano na pustyni, w amerykańskim stanie Nevada. Pierwsze budynki zbudowali mormońscy misjonarze, w 1855 roku. Do dziś na skrzyżowaniu Las Vegas Blvd i Washington Ave stoi dawny mormoński fort.

2) Hazard zalegalizowano w Las Vegas w 1931 roku. Stało się to silnym impulsem do rozwoju miasta. Budowano kolejne hotele-kasyna, przyjeżdżały osoby zainteresowane tego typu rozrywką (niedostępną w wielu innych miastach USA) oraz możliwością szybkiej wygranej.

3) Jednak dopiero po II wojnie światowej Las Vegas zyskał sławę miasta hazardu. Przez lata biznes hazardowy był tu w rękach mafii.

Hotele – kasyna w Las Vegas

4) Golden Gate Hotel & Casino, to najstarszy hotel w mieście. Zbudowano go w 1930 roku i początkowo nazywał się Nevada Hotel.

5) W Las Vegas jest tyle pokoi hotelowych, że gdyby ktoś chciałby skorzystać z każdego z nich przez jedną dobę, zajęłoby to więcej niż 400 lat.

6) Hotele-kasyna w Las Vegas zarabiają przede wszystkim na hazardzie. Dlatego ceny pokoi hotelowych są nawet sporo niższe niż w innych miastach Stanów Zjednoczonych.

wedding chapel miasto Las Vegas ciekawostki atrakcje kasyna Nevada hotele
Wedding chapel – jedno z miejsc, gdzie można wziąć szybki ślub, a nazajutrz także rozwód. miasto Las Vegas ciekawostki

Słynna tablica

7) Tablica z napisem: „Welcome to Fabulous Las Vegas, Nevada” (Witamy w bajecznym Las Vegas) powstała w 1959 roku. Początkowo była jedną z tysięcy informacji przydrożnych stojących w USA. Wykonała ją firma Western Neon, na zlecenie lokalnego przedsiębiorcy, Teda Rogicha.

8) Tablica stoi przy 5100 Las Vegas Boulevard South. Ma wysokość 7,6 metra, jest dwustronna i w nocy podświetlona. W 2016 r. w tablice wjechał samochód pickup, lecz szybko została naprawiona. Od 2007 r. w innym miejscu miasta stoi replika tej tablicy.

Las Vegas ciekawostki kasyna Nevada hotele Fremont Street neon Vegas-Vic
Las Vegas ciekawostki: neon Vegas Vic przy Fremont Street

Z czego słynie Las Vegas ciekawostki

9) Początkowo do Las Vegas przyjeżdżano koleją. Obecnie nie działa linia kolejowa i stacja. Można tu dotrzeć samolotami (największe, międzynarodowe lotnisko, to Harry Reid International Airport) oraz samochodami.

10) Vegas Vic – tak nazywa się najsłynniejszy neon w Las Vegas, przedstawiający kowboja. Stoi przy Fremont Street.

11) Dotychczas najwyższa wygrana w Las Vegas padła w kasynie Excalibur. Gracz zainwestował 100 dolarów i tego samego dnia był bogatszy o 39 milionów dolarów.

12) Miasto ożywia się o zmroku, gdy zaczynają działać kasyna, a w ciągu dnia każdy odsypia nocne wrażenia w swoim pokoju hotelowym. Nic dziwnego, że Las Vegas ma opinię najlepiej oświetlonego nocą miasta świata, co można dostrzec z promu kosmicznego.

Las Vegas ciekawostki i zdjęcia: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
>