Jaka rozrywka podczas podróży

zorza polarna podróże

Ferie zimowe zawsze kojarzą się z bajkowym czasem, cudami, atmosferą świętowania i magią. Najprawdopodobniej wynika to z Nowego Roku i Świąt Bożego Narodzenia – czasu, w którym spełniają się najbardziej cenione i niesamowite marzenia.

Podróżowanie w pewnym stopniu można nazwać bajką, ponieważ emocje i wrażenia, które odbieramy podczas wyjazdu, czasami są niezwykłe. Podczas podróży możesz też zarabiać pieniądze. Jak? Potrzebny jest smartfon, dzięki któremu można zarabiać w kasynie online. Okazuje się, że zimowy wyjazd niektórzy wykorzystują na granie online https://www.bet-kasyno.info/bonusy/.

A gdzie można pojechać na wspaniałe wakacje w zimie? Oto kilka przykładów destynacji w Europie

Ciesz się zorzą polarną w Finlandii

To niesamowicie niesamowite zjawisko, które zobaczysz w krajach północnych. Aby podziwiać zorzę polarną, radzimy udać się do Finlandii, która jest najbliżej bieguna północnego. Uważa się, że największe szanse zobaczenia zorzy polarnej w Laponii są od lutego do marca. Najczęściej zorza polarna jest zielona, ​​czasem uzupełniają ją nuty fioletu i różu. Oprócz Finlandii zorzę polarną można zobaczyć w Szwecji, Norwegii i Islandii.

Safari z wielorybami w Norwegii

Zimą wieloryby można zobaczyć w pobliżu Lofotów. W tym czasie zobaczysz brzegu i jest okazja do popatrzenia zobaczyć. Safari nie polega na polowaniu i zabijaniu. Wystarczy wycieczka małą łódką i obserwacja tych królów głębin morskich i oceanicznych.

Nocleg w igloo w Finlandii

Chcesz nabrać emocji i poczuć coś nowego nie tylko dla zabawy? Następnie idź spędzić noc w prawdziwych igłach! W Finlandii co roku na początku zimy wyrasta miejski hotel Igloo Village z prawdziwymi eskimoskimi igłami. Udogodnienia w środku oczywiście mają różnicę w porównaniu tradycyjnych. Ale tak musi być goście się komfortowo. Wewnątrz jest ciepło i przytulnie, w pobliskiej restauracji można skosztować wyśmienitego fondue i napić się grzanego wina.

Gry śnieżne w Szwajcarii

Przez gry śnieżne rozumiemy te, które nie pasują z zimą, czyli golf na śniegu i polo śnieżne. Będziesz zaskoczony, ale naprawdę bawią się na śniegu. Uważa się, że Brytyjczycy Arthur Conan Doyle i Rudyard Kipling jako pierwsi zagrali w golfa śnieżnego. Zasada gry nie odbiegała wówczas od tradycyjnej. Być może piłkę trzeba było przemalować na różowo, aby była bardziej widoczna na śniegu. Zwolennicy tak polubili grę, że nadal w nią grają, a nawet organizują konkursy.

Snów polo również nie mają zbyt dużych różnic zwykłej. Głównym zadaniem zawodników jest trafienie jak największej liczby goli do bramki przeciwnika i pozostanie w siodle, co nie jest łatwe, rozgrywa to pod uwagę rywalizacja się na zamarzniętym jeziorze.

A nawet jeśli nigdy grałeś w polo ani nie jeździłeś konno, udaj się do St. Moritz, aby podziwiać spektakl z trybun.

Jedź na łyżwach po kanałach Amsterdamu

Wszyscy już to rozumieją kojarzenia amsterdamskich kanałów z letnimi przejażdżkami gondolą lub łodzią. Tak dzieje się przez większość roku. Ale zimą, wraz z nadejściem mrozów, oczywiście zamarzają i zamieniają się w kilometrowe lodowiska. Mieszkańcy miasta, podobnie jak turyści, często z przyjemnością jeżdżą ulicami, mijając słynne mosty i lokalne atrakcje.

Podziwiaj rzeźby lodowe w Brugii

W grudniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Rzeźb Lodowych w Brugii. Co roku organizatorzy festiwalu wymyślają temat związany z rzeźbami lodowymi i dekoracją terenu. W tworzenie rzeźb zaangażowanych jest około pięćdziesięciu wyspecjalizowanych rzeźbiarzy, którzy tworzą imponujące postacie. Jest wiele osób, które chcą zobaczyć niesamowite rzeźby z lodu i śniegu, dlatego zalecamy zaplanowanie podróży z wyprzedzeniem, aby mieć czas na rezerwację noclegów w przystępnych cenach i zakup biletów.

Odwiedź zimowy park Hunderfossen w Norwegii

Park Hunderfossen to prawdziwe odkrycie dla dorosłych i dzieci. Tutaj można miło spędzić czas, zapominając o codziennych troskach i problemach, pogrążając się w zabawach, zabawie i kontemplacji lodowych rzeźb. Wszystko, co jest w parku, koniecznie kojarzy się ze śniegiem lub lodem. Są to snów rafting, safari na skuterach śnieżnych, quady, kręgle i wspinaczka lodowa. Wraz z nadejściem silnych mrozów otwiera się lodowy hotel, w którym można również przenocować. W parku znajduje się bar lodowy, kaplica lodowa (w której można nawet wziąć ślub) i restauracja, w której można zjeść obiad i się ogrzać.

1.2.2022 / 1032