Aktualna satyra polityczna

satyra polityczna humor TVN TVP Adam Małysz skoki narciarskie

Najnowsze komentarze satyryczne – satyra polityczna humor z polityków i polityki. Rząd, premier, polityka

Satyra polityczna

• Policja weszła do pizzerii we Wrocławiu, ponieważ na ścianie znajdował się wizerunek Matki Boskiej, który podobno obraził czyjeś uczucia religijne. Autorem grafiki jest słynny artysta Amedeo Modigliani (1884-1920). Interwencja policji oznacza, że na prezentowanie wizerunków Matki Boskiej w pisowskim kraju mają wyłączność instytucje podległe papieżowi i Rydzykowi. I władza – gdy zapłaci tantiemy za „prawa autorskie”.

• Rząd oficjalnie zachęca do szczepienia się przeciwko Covid-19, ale równocześnie wspiera tzw. antyszczepionkowców. Nagrodę 1 mln zł w konkursie „Rosnąca Odporność” otrzymała podkarpacka gmina Wielopole Skrzyńskie. Jej sukces, to zaledwie 27,3% zaszczepionych mieszkańców gminy, co jest 17. miejscem w Polsce – od końca. Wniosek? PiS robi wszystko, aby pandemia trwała w Polsce jak najdłużej, a zmarłych było jak najwięcej. Szczególnie w swoim podkarpackim bastionie?

• Kolejny pomysł prawicy: każda ciąża będzie rejestrowana urzędowo. Pójdźmy dalej. 1. Zgoda na odbycie każdego stosunku seksualnego, potwierdzona pieczęcią i podpisem urzędnika i wpłatą na konto, wysłana też do wiadomości proboszcza. 2. Klątwa za odbycie stosunku pozamałżeńskiego. 3. Podatek dla każdego mężczyzny od ilości posiadanych jąder. 4. Kara za brak produktywności rozpłodowej mężczyzny.

satyra polityczna humor Jarosław Kaczyński ciąża PiS kobiety
Satyra polityczna humor Jarosław Kaczyński, ciąża, kobiety

Satyra polityczna humor

• Pół roku temu władza z Naczelnym Pinokiem Kraju zakleiła wszystkie możliwe miejsca Rzeczpospolitej, aby poinformować suwerena o wielkim sukcesie czyli skoku na potężną kasę. Jednak pieniążków z UE jak nie było, tak nie ma. Nawet billboardy zniknęły. Oczywiście sukces odtrąbiono z NASZYCH, ciężko zarobionych pieniędzy. I co nam zrobicie?

• Kaczyński zaprosił do Warszawy największych przyjaciół Putina poza Rosją, stając się tym samym najważniejszym przyjacielem Putina w Europie. Rozmontowywanie UE czy już tworzenie alternatywnej organizacji europejskiej, którą pochwali przyjaciel ze Wschodu? Wielki strateg nie musi się nikomu tłumaczyć ze swych wielkich wizji przyszłej Europy.

• Jak wiemy, czołowy twardomózg PiS Czarnek zmienił swoje przekonania o 180 stopni i obecnie twierdzi, że polskie prawo jest ważniejsze od prawa UE. Pojawiły się głosy, aby odebrać mu tytuły naukowe. Zdegradowany paranaukowiec na czele Ministerstwa Edukacji? „Dobra Zmiana” nie takie osiągnięcia ma już na koncie.

Satyra polityczna humor: (c) Anegdoty.pl
Tekst i rysunki: Szczepan Sadurski. Materiały publikował ogólnopolski dziennik Trybuna

Zobacz też:
>