Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

  • Home
  • humor
  • Satyryczne komentarze – polityka polska
humor

Satyryczne komentarze – polityka polska

satyryczne komentarze satyra polityczna prawo sprawiedliwość
Email :22

Satyryczne komentarze: Rydzyk, Czarnek, Morawiecki, Kurski, Polski Ład, miesięcznice…

Satyra polityczna

• Minister edukacji Czarnek ogłosił, że z naszych pieniędzy będzie dokładać do szkolnych wycieczek, konkretnie do “miejsc dziedzictwa narodowego”. Szybko do szkół trafiła lista tych miejsc. Są na nich m.in. Malborg i Pelpin, których… nie ma na mapie Polski. Może pora, aby kadry ministerstwa podszkoliły się w geografii i języku polskim?

• Polski sąd uznał, że wykrzykiwanie przez megafon hasła: **** *** nie jest szkodliwe społecznie. Ze sklepów zniknęły wszystkie megafony, ale sieci handlowe zapewniają, że będą nowe dostawy, w dużych ilościach. Mateusz się cieszy, bo VAT, bo podatki… Gospodarka ruszy z kopyta i TVP oraz Karnowscy będą mieli o czym informować.

• Amerykańscy właściciele TVN odetchnęli z ulgą. Żona ministra rządu z PiS występuje w programie “Top Model”, w znienawidzonej przez władze stacji. Znaczy TVN jeszcze trochę będzie działać.

• NBP nie wybije okazjonalnej monety z okazji setnej rocznicy istnienia Senatu. Wierzymy, że nie dlatego, iż większość w Senacie ma opozycja. Za to zostanie uczczona znacznie ważniejsza instytucja. Poczta Polska wypuści znaczek z okazji 30-lecia Radia Maryja.

satyryczne komentarze satyra polityczna Sejm opozycja
Satyryczne komentarze: Szczepan Sadurski

Satyryczne komentarze

• Tak zwany Polski Ład, na którym ponoć prawie każdy Polak miał zyskać, traci swe różowe barwy. Składkę zdrowotną w wysokości 9% której nie można odliczyć od podatku, trzeba będzie zapłacić np. w przypadku sprzedaży samochodu, nieruchomości (na przykład mieszkania), itp. Sprzedajesz samochód lub mieszkanie? 9% kwoty ze sprzedaży będziesz musiał oddać państwu PiS na jego programy socjalne, na pensje PiS-owskich dygnitariuszy wstawionych na stanowiska spółek skarbu państwa, na ochronę willi na Żoliborzu i jego właściciela, na kolejne pomniki smoleńskie, miesięcznice…

• Mądry człowiek słucha wszystkich, głupi wie wszystko. To mądre polskie przysłowie znają niestety tylko wyborcy opozycji. Inni nie poznają, dopóki premierem będzie Morawiecki, jego szefem prezes PiS, ministrem szkolnictwa Czarnek, a specem od propagandy Kurski.

• Medialny potentat “Nic nie Mam” Rydzyk żali się fanom, że jego uczelnia nie dostaje dotacji rządowych. Wzywa polskie firmy (po pandemii mające jakimś CUDEM “nadwyżki finansowe”), aby wsparły jego działalność. Rydzykowe wyciąganie ręki po pieniążki nie ma końca, a jego kasa nie ma dna. Moralnego.

Satyryczne komentarze ukazały się w rubryce Fejk Niusy, w ogólnopolskim dzienniku Trybuna. Teksty i rysunki: (c) Szczepan Sadurski

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)