Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Najświeższe informacje ze świata technologii

technologia ciekawostki technologie
Email :23

Faktem jest, że technologia cały czas mknie naprzód. Pomimo tego, że może się wydawać, iż świat technologii stoi dziś na bardzo wysokim poziomie i obecnie niezwykle ciężko jest zaskoczyć ludzi czymś nowym i rewolucyjnym, to nie da się ukryć, że technologie podlegają nieustannemu rozwojowi i ciągłej innowacji. Choć wielu ludzi może uważać, że dobrodziejstwa technologiczne takie jak zakupy przez internet, kryptowaluty, kasyna online np. kasyno Spin City czy błyskawiczne płatności mobilne to szczyt dzisiejszych możliwości technologicznych, to prawda jest taka, że niemal każdego dnia pojawiają się nowe, ciekawe rozwiązania technologiczne, które w pewnym sensie rewolucjonizują nasze życie.

Bycie na bieżąco w aspekcie najświeższych informacji ze świata technologii to bardzo istotna kwestia, która pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a co za tym idzie — sprawniej w nim funkcjonować. Oto najnowsze i najciekawsze nowinki technologiczne, którymi żyje dziś świat technologii.

Nowa funkcja Xbox Game Pass

Game Pass to rewolucyjne rozwiązanie firmy Microsoft, dzięki któremu za niewielką comiesięczną opłatą, gracze mają dostęp do biblioteki tysięcy gier — zarówno na konsolach Xbox, jak i na komputerach stacjonarnych i laptopach. Teraz subskrypcja Xbox Game Pass został wzbogacony o nową funkcję, a mianowicie o system zapraszania znajomych, dzięki któremu jeśli mamy opłacony GP, to nasi znajomi mogą skorzystać z wersji próbnej subskrypcji, bez żadnych opłat — całkowicie za darmo.

Funkcja ta ma na celu zachęcić do korzystania z usługi jeszcze większą ilość nowych użytkowników. Działa ona dość w klasyczny sposób, gdzie osoby, które posiadają aktywny abonament Game Pass, mogą wysłać swoim znajomym zaproszenie do gry, zawierające bezpłatną „wejściówkę” GP.

Oczywiście Microsoft nie byłby sobą, gdyby do tej funkcji nie dodał charakterystycznych dla siebie ograniczeń — i to całkiem sporych ograniczeń. Przede wszystkim sprezentowana subskrypcja próbna jest dostępna tylko przez 2 tygodnie, a nie miesiąc, jak miało to miejsce w klasycznym trialu GP, który nomen omen został niedawno usunięty z oferty Microsoftu. Co więcej, z uzyskanej w ten sposób wersji próbnej mogą skorzystać wyłącznie ci użytkownicy, którzy do tej pory nie posiadali abonamentu Xbox Game Pass. Microsoft przygotował też ograniczenia względem ilości wersji próbnych, które można w ten sposób rozdać, bo 14-dniowego triala GP możemy wysłać maksymalnie do 5 osób.

Nie jest to zatem oferta dla powracających graczy, bo skierowana jest wyłącznie do nowych użytkowników, którzy nie mieli wcześniej aktywnej subskrypcji — czy to wykupionej na normalnych warunkach, czy też za pośrednictwem dostępnego do niedawna triala za 4 zł. Niemniej jednak jest to bardzo interesująca funkcja, która z pewnością przyciągnie wielu nowych graczy.

Proces zapraszania znajomych i dzielenia się bezpłatnym okresem próbnym subskrypcji Game Pass jest niezwykle prosty i wygląda następująco:

  1. Przechodzimy na stronę Xbox i podstronę „Zaproś znajomych”.
  2. Generujemy kod dostępu do triala.
  3. Wysyłamy kod do znajomego.
technologia ciekawostki technologie
Światowa technologia szybko się rozwija

Zmiany w oznaczeniach CPU od Intela

Stało się — zmiana brandingu procesorów Intel jest dziś faktem. Oficjalne stanowiska w tej kwestii przedstawił Bernard Fernandes, dyrektor ds. komunikacji globalnej Intela, który potwierdził ostatnie plotki tymi słowami: „Tak dokonujemy zmiany oznaczeń, ze względu na to, że jesteśmy teraz w punkcie zwrotnym przygotowanie roadmapy dla naszych klientów w zakresie zbliżającego się wprowadzenia na rynek naszych nowych procesorów Meteor Lake”.

To oznacza, że najprawdopodobniej już niebawem pożegnamy się z jakże kultowym schematem nazewnictwa procesorów, czyli Core i3, i5, i7 i i9. W zakresie potencjalnych nowych oznaczeń mamy na razie tylko informacje dotyczące mobilnych procesorów, gdzie jednym z nowych produktów Intela jest procesor Core Ultra 5 1003H.

Wszystko zatem wskazuje, że nowy wzór oznaczeń będzie wyglądał następująco: Core Ultra (3, 5, 7, 9) 1X0XH. Nie mniej jednak nie ma na ten moment potwierdzonych informacji, czy zmiany te będą dotyczyły wyłącznie mobilnych procesorów, czy również stacjonarnych CPU firmy Intel.

Technologia: Nowa opcja w Zdjęciach Google

W ostatnim czasie Google cały czas zaskakuje nas czymś nowym, szczególnie jeśli chodzi o Google Photos, czyli Zdjęcia Google. Niedawno użytkownicy aplikacji Zdjęcia Google uzyskali dostęp do funkcjonalności magicznej gumki, która umożliwia wymazywanie osób ze zdjęć bezpośrednio w edytorze aplikacji, a teraz na horyzoncie pojawia się nowa rewolucyjna funkcja — zaawansowane wyszukiwanie zdjęć z wykorzystaniem opisu.

To co prawda eksperymentalna opcja, która dostępna jest na razie tylko dla wybranych użytkowników, ale w świecie technologii jest już o niej niezwykle głośno i zbiera wiele pochlebnych opinii. Funkcja ta wprowadza do aplikacji przede wszystkim zaawansowane algorytmy SI, które dogłębnie analizują zdjęcia, co przenosi proces wyszukiwania i filtrowania obrazów w albumie na zupełnie wyższy poziom komfortu i wygody, który do tej pory był zwyczajnie nieosiągalny.

Dzięki temu nowa wyszukiwarka jest niezwykle potężna i ma dziś przeogromny potencjał oraz możliwości. W praktyce oznacza to tyle, że wyszukiwanie zdjęć przy użyciu złożonych i skomplikowanych fraz jest teraz prostsze i skuteczniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Przykładowo, jeśli w naszych zdjęciach mamy oznaczone osoby, to wpisując frazę np. „Mateusz na plaży”, nowy system Google z takim wyszukiwaniem poradzi sobie bez żadnego problemu.

1351 / zawsz / technologia

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)