Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

ciekawostki

Hewlett–Packard ciekawostki, historia firmy

Hewlett Packard ciekawostki historia
Email :11

HP czyli Hewlett–Packard ciekawostki o firmie, jej historia

Hewlett–Packard ciekawostki z historii

1) Początki firmy sięgają 1939 roku. Dwóch kolegów z Uniwersytetu Stanford, w mieście Palo Alto (Kalifornia) założyło firmę informatyczną HP.

2) Nazwa HP nie była przypadkowa. Literki były pierwszymi literami nazwisk założycieli. Byli to: William Hewlett i Dave Packard.

3) Pierwsza siedziba była skromna. Znajdowała się w garażu jednego z niedużych domów w Palo Alto (obecnie w mieście mieszka ok. 70 tys. ludzi). Dziś garaż jest nie tylko kultowym miejscem dla pracowników międzynarodowej korporacji Hewlett–Packard, ale też symbolem Doliny Krzemowej.

4) Początkowo obaj młodzi ludzie pracowali dla pobliskiej kliniki, obserwatorium astronomicznego i kręgielni. Wkrótce powstał ich oryginalny produkt.

5) Był to oscylator dźwiękowy, który m.in. mierzył częstotliwości dźwięku. Konstruktorzy nazwali go Modelem 200A.

Hewlett-Packard ciekawostki Palo Alto Kalifornia
Z lewej drzwi garażu w Palo Alto, gdzie była pierwsza siedziba firmy Hewlett-Packard

6) Ponieważ cena była atrakcyjna w stosunku do podobnych produktów konkurencji, sprzedawało się coraz lepiej. Wśród nabywców było m.in. Walt Disney Studios.

7) Właściciele wkrótce zdecydowali, aby nazwę firmy HP zmienić na Hewlett–Packard. Firma zaczęła się rozrastać i produkować kolejne urządzenia. Były wśród nich oscyloskopy, woltomierze, sprzęt pomiarowy do mikrofal, półprzewodników i układów scalonych.

8) Szefowie firmy dbali o pracowników. Dostali ubezpieczenia zdrowotne, potem te z emerytalne.

9) W latach 50. firma została wprowadzona na giełdę. Pracownicy o najdłuższym stażu otrzymali możliwość korzystnego zakupu akcji. Dopiero potem podobne rozwiązania przyjęto w innych firmach.

Hewlett–Packard informacje

10) Hewlett-Packard ma na koncie produkcję wielu różnych urządzeń, których nazwy i zastosowanie wiele mówią głównie specjalistom z branży. Wspomnijmy choćby o dyskietce 1,44 MB wraz z napędem wyprodukowaną ze współpracy z koncernem Sony.

11) W roku 2015 firma została podzielona na dwie niezależne od siebie części. Hewlett Packard Enterpirise (HPE) zajmuje się rozwiązaniami IT dla korporacji (oprogramowanie, przestrzeń dyskowa, chmura, itp). HP Inc. produkuje drukarki i komputery.

12) HP od 1991 r. działa w Polsce. Ma siedziby w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Globalne Centrum Biznesowe HP we Wrocławiu zatrudnia ponad 2 tys. osób.

Hewlett–Packard ciekawostki: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
>

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)