Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Retinol dla młodego wyglądu – czy warto

jak działa Retinol kosmetyki ciekawostki
Email :4

Aktualnie coraz częściej mówi się o świadomej pielęgnacji skóry, włosów i całego ciała. Warto mieć pojęcie na temat tego, co właściwie na siebie nakładamy i jak to może zadziałać. Dzięki takim świadomym zakupom macie pewność, że robicie coś dobrego przede wszystkim dla siebie. Jednym z produktów, który bez wątpienia powinno się stosować, jest retinol, który znacząco polepsza wygląd skóry. Czy warto go wybrać?

Retinol – Co to Jest

Jak wiadomo, nikt z nas nie jest chodzącą encyklopedią, więc nie mamy pojęcia na temat wielu kwestii, co jest w zupełności normalne. Nie jesteśmy w stanie znać składu każdego kosmetyku i nie umiemy zdefiniować działania poszczególnych składników. Mamy jednak szansę się tego nauczyć. Przykładowo nie każdy może wiedzieć, czym jest retinol, ale niemal wszystkie osoby jego działanie z pewnością zachwyci.

Jest to nic innego, jak organiczny związek chemiczny, który zalicza się do grupy karotenoidów. Co więcej, razem z innymi retinoidami sprawują funkcję witaminy A. Wykorzystuje się go ogromnie często w przypadku zmian trądzikowych, czy też wpływaniu na starzenie się skóry. Jego działanie może być zachwycające, jednak należy być mocno obeznanym ze sposobem jego wykorzystywania w pielęgnacji.

Wiele sportów również wymaga zapewniania ochrony dla skóry, zwłaszcza w przypadku profesjonalistów. Świetnym tego przykładem są nasi specjaliści od dyscyplin sportowych. To właśnie na nich decydujemy się założyć zakład u bukmachera, jeśli potrzebujemy pewniaka. Bwin kod promocyjny to jedna z ciekawszych ofert na rynkach zagranicznych. Gdy interesuje was obstawianie zwycięzców i wyniku, warto się z nią zapoznać.

Jak działa Retinol – właściwości

Skupmy się teraz na tym, jak właściwie retinol działa na nasz organizm. Dzięki niemu możemy zapewnić naszej skórze zdrowy wygląd, który będzie trwał przez długie lata. Poza witaminą A zawiera wiele drogocennych dla naszej cery składników. Przy regularnym korzystaniu pobudza on produkcję kolagenu, jak i elastyny. To właśnie dzięki nim skóra zaczyna nabierać miękkości, jędrności, jak i świetlistości.

Nie można tutaj nie wspomnieć o jej działaniu, jakim jest różnicowanie komórek naszego naskórka. W dodatku ten produkt działa na naszej skórze przeciwstarzeniowo i pomaga podwoić skuteczność kremu z filtrem, który powinniśmy nakładać codziennie na buzię. Nie zapominajmy o fakcie, że ten związek chemiczny pozwala na pozbycie się tak zwanych przebarwień hiperpigmentacyjnych. Za co jeszcze odpowiada?

Jak możecie się domyślać, to nie koniec drogocennych właściwości, które płyną z wykorzystywania retinolu. Równie ważnym aspektem jest jego wpływ na skórę zmagającą się z trądzikiem. Jest on w stanie regulować pracę naszych gruczołów łojowych, czyli zbalansować ilość wydzielanego sebum. Poleca się go zatem zarówno do skóry młodej, jak i tej dojrzałej. Jak należy z niego korzystać w odpowiedni sposób?

Jak prawidłowo korzystać z Retinolu

Nie każdy ma pojęcie o tym, że nieodpowiednie korzystanie z retinolu może uszkodzić naszą barierę hydrolipidową. Ponadto należy mieć na względzie, że jest to produkt o mocnym działaniu nawet przy niskim stężeniu i powinno się z niego korzystać wyłącznie w wieczornej rutynie. Początkowo, powinniście korzystać z retinolu, co 2-3 dni i wykorzystywać ten o niskim stężeniu, jak choćby 0,5%. Co dalej?

Musicie koniecznie pamiętać, że przy retinolu trzeba codziennie korzystać z SPF 30 lub 50. Bez korzystania z nich w porannej pielęgnacji możecie narazić swoją skórę na powstanie przebarwień. Pamiętajcie, że nie możecie używać kremu z filtrem i retinolu w jednej pielęgnacji. Pierwsza z tych opcji jest wyłącznie na dzień, a drugą należy wykorzystywać wyłącznie wieczorem. Wprowadzanie retinolu do pielęgnacji warto omówić z dermatologiem.

Potwierdzi on, że taki związek chemiczny jest wam potrzebny, pomoże go wprowadzić i sprawdzi, czy wasza skóra jest na niego gotowa.

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)