Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

  • Home
  • podróże
  • Jastrzębia Góra nad morzem – dlaczego warto odwiedzić?
podróże

Jastrzębia Góra nad morzem – dlaczego warto odwiedzić?

Lisi Jar Jastrzębia Góra atrakcje ciekawostki
Email :15

Jastrzębia Góra, to jedno z najpopularniejszych letnisk nad Morzem Bałtyckim. Dlaczego tak wiele osób postanawia spędzić wczasy w tym miejscu? Jakie atrakcje sprawiają, że wakacyjny wypoczynek w rejonie Jastrzębiej Góry staje się dla wielu osób wspaniałą przygodą?

Spacery po Jastrzębiej Górze 

Jastrzębia Góra, to nieduża miejscowość w woj. pomorskim, która ma duży potencjał turystyczny. Dobre zagospodarowanie ułatwia zaplanowanie wypoczynku w tej części wybrzeża, a w licznych kwaterach prywatnych i pensjonatach noclegi możemy znaleźć o każdej porze roku. Miejscowość kusi pięknymi plażami, a także terenami, które świetnie sprawdzają się jako miejsca do organizacji pieszych lub rowerowych wycieczek. A na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Zwiedzanie Jastrzębiej Góry, to przede wszystkim atrakcje dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas na łonie natury. To spacery po klifowych wybrzeżach oraz wzdłuż piaszczystej plaży. Trzeba jednak przyznać, że jednym z najpopularniejszych miejsc w Jastrzębiej Górze jest Lisi Jar. To wyjątkowy, malowniczy wąwóz będący turystyczną wizytówką Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Innym miejscem, które jest ważnym punktem w programie pieszej wycieczki po Jastrzębiej Górze, jest Gwiazda Północy. To charakterystyczny obelisk, przypominający każdemu o tym, że to miejsce w Jastrzębiej Górze jest najbardziej na północ wysuniętym punktem w Polsce. Nie należy się dziwić, że trafia tu i robi zdjęcia każdy, kto odwiedza Jastrzębią Górę.

Atrakcje Jastrzębiej Góry i okolic

Z letniska warto wybrać się również na przylądek Rozewie. To pobliskie miejsce kuszące pięknymi widokami oraz stojącą tu latarnią morską. Jej taras widokowy cieszy się powodzeniem wśród tych, którzy na wybrzeże Bałtyku i okolice Jastrzębiej Góry chcą spojrzeć z innej perspektywy.

Park wodny, nowoczesny kościół (znany z licznych koncertów organowych w okresie letnim) oraz pobliskie lasy, po których możemy spacerować do woli – oto kolejne powody, dzięki którym Jastrzębia Góra stała się jednym z najchętniej wybieranych miejsc na rodzinne wczasy nad morzem.

Jastrzębia Góra: (c) Anegdoty.pl
Na zdjęciu: Lisi Jar. Foto: Leafnode / cc by-sa 2.5

Zobacz też:
> Kartuzy
>

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)