Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Polityczne komentarze satyryka

komentarz satyryczny rysunek satyra polityczna Kaczyński Dobra Zmiana
Email :34

Komentarz satyryczny 2021: Duda, Morawiecki, Kukiz, Gowin…

Komentarz satyryczny

• Prezydent zwany Długopisem przybył wraz z Długopisową na dożynki w Sandomierzu. Wprawdzie to były tylko ich słomiane kukły, ale lud się cieszył i mało kto ten drobiazg zauważył.

• Parlamentarny Zespół ds Promocji Badmintona ma 19. członków, w tym 18 z PiS. To znaczy, że dziewiętnasty z KO nie ma z kim grać. Znów opozycję ograli jak chcieli.

• Politykowi zwanemu Pinokiem, wg. badań wierzy aż 40% Polaków. Nie podano, ilu Polaków wierzy w bajki o krasnoludkach, smokach i czarnoksiężnikach.

• Polski Ład PiS-u zapewne podobał się klerowi więc była cisza, wreszcie biskupi i księża doczytali się, że oni też będą musieli płacić większe podatki. Większe podatki? Broń Boże, władza na pewno coś wymyśli, więc ci co mieli płacić więcej zapłacą jeszcze więcej.

• Episkopat Polski zwrócił się do Polaków z apelem, aby sprzedali swój dobytek i rozdali ubogim. Jestem ciekaw, ile biskupów oraz polityków PiS i ich funkcjonariuszy ze spółek skarbu państwa da Polakom przykład. Przecież byłoby bez sensu, żeby olali kościół katolicki.

komentarz satyryczny rysunek satyra polityczna Elżbieta Witek głosowanie reasumpcja Sejm PiS
Komentarz satyryczny: Elżbieta Witek, reasumpcja głosowania, Sejm, PiS

Aktualne komentarze satyryczne

• Kolejny foch Dudy, który wciąż nie dorósł do zawodu polityka. Obraził się na zdymisjonowanego wicepremiera Gowina. Może z nim Długopis pogada, ale dopiero jak Gowin zmięknie czyli zmieni zdanie na niektóre tematy.

• Dawny muzyk, potem parlamentarzysta, ostatnio częściej zwany szmatą (sam o to wszystkich prosił) twierdzi, że dokłada z własnej kieszeni do swojej działalności politycznej. Piersi każdego kto to usłyszał, zatrzęsły się pod wpływem śmiechu.

• Znów sukces Dobrej Zmiany! Najdroższa aplikacja świata na smartfony powstała w Polsce. Jej stworzenie kosztowało 6 milionów zł, a korzysta z niej 7 tys. Polaków. Żeby jedna osoba choć raz skorzystała z aplikacji w smartfonie, wydano ponad 850 zł. Zgadnij, z czyich jak zawsze poszło pieniędzy.

• Media z elegancją nazywają powody słynnej reasumpcji “politykami Kukiza”. Jak mówi polska mądrość ludowa: nie nazywajmy szamba perfumerią.

• Władza ma już pełno w gaciach. Nie dajmy jej dobiec do kibla. (Krzysztof Skiba)

Tekst oraz rysunki: Szczepan Sadurski. Rubryka Fejk Niusy ukazuje się w ogólnopolskim dzienniku Trybuna.

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)