Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Komentarze satyryczne

komentarze satyryczne satyra rysunki nepotyzm PiS
Email :6

Komentarze satyryczne – rysunki satyryczne i satyra polityczna, autor: Szczepan Sadurski

Polityczne komentarze satyryczne – 1

• Po sieci krążą 2 zdjęcia z plaży Andrzeja Dudy w tych samych kąpielówkach, podobno z roku 1915 i z 2021. Gdyby tak był wierny konstytucji, jak swoim gaciom…

• Do milionów argumentów, które mają zbrzydzić Polakom Tuska, TVP dodała najobrzydliwszy: podczas jego przemówienia ziewało dziecko.

• Policja zarekwirowała niedozwolony przedmiot: flagę Unii Europejskiej. To znaczy my wiemy, co to jest. Oni napisali: “Niebieskie płótno z żółtymi gwiazdami”. Polską flagę opisaliby: “Płótno w połowie białe, w połowie czerwone”?

• Od dawna wydawane są certyfikaty dla psów czyli psi rodowód. Teraz będzie lepiej. Żeby sprzedać ziemniaka w sklepie czy restauracji, potrzebny będzie specjalny certyfikat. Zajmie się tym nowo utworzony urząd. Rzecz jasna, narodowy i katolicki, zarządzany przez rzeszę pociotków związanych z władzą.

• Teść wyparł się Sasina i pozostanie na posterunku w spółce skarbu państwa. Jak na wniosek prezesa odsuwać od koryta tysiące uwłaszczonych pisiorów, skoro nawet swojej rodziny nie można? Pardon, teść i zięć, to nie rodzina.

komentarze satyryczne satyra rysunki Jarosław Kaczyński spółki skarbu państwa
Komentarze satyryczne: Jarosław Kaczyński walczy z napotyzmem

Komentarze satyryczne – 2

• Prominentna funkcjonariuszka PiS Elżbieta Witek protestującym w Otyniu (woj. lubuskie) szczerze wykrzyczała: “Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie”. Nie od dziś wiadomo, że PiS daje kasę zabraną bogatszym Polakom tylko po to, żeby ci biedniejsi trzymali mordę w kubeł i głosowali jak trzeba.

• Polskę obiegł film: posłowie PiS beztrosko przechodzą przez jezdnię na czerwonym świetle, a stojąca obok policja nie reaguje. Skoro lepszy sort codziennie jawnie łamie prawo nawet w tak banalnych okolicznościach, nikt się nie dziwi, że ONI mogą już wszystko.

• W ramach zapowiedzianego zaciskania pasa, tego samego dnia premier M. przekazał milion zł jako nagrody dla pracowników swojej kancelarii. Gdyby nie oszczędności, dałby kilka razy więcej?

• Podczas Mszy świętej we Włoszczowie modlono się o Boże błogosławieństwo dla księdza oskarżonego o ped*filię. Nie wiadomo, czy Pan Bóg pobłogosławił, ale na pewno wszystko widział.

• 258 mln zł pieniędzy z podatków Polaków wtopiły szwalnie maseczek przeciw Covid-19, zarządzane przez kierowcę ojca Pinokia, mające patronat Największego Długopisa. W planach odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie, mająca kosztować 10 razy więcej. Trzeba się modlić, żeby nie było kolejnego “sukcesu”.

• Dudopis przerwał urlop. Czyżby bardzo ważne sprawy państwowe? Nie, wycieczka do Tokio.

(c) Szczepan Sadurski / Anegdoty.pl
Komentarze satyryczne (teksty i rysunki) ukazały się w ogólnopolskim dzienniku Trybuna

Zobacz też:
> Satyryczny komentarz polityczny
> Satyra polityczna

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)