Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

ciekawostki

Louis Vuitton – ekscytujące ciekawostki

Louis Vuitton ciekawostki historia torebki damskie
Email :5

Kim był Louis Vuitton ciekawostki i informacje o założycielu słynnej marki świata mody, które powinieneś znać

Louis Vuitton (1821-1892)

1) Nazwisko / marka Louis Vuitton współcześnie chyba każdemu kojarzy się z luksusowymi, drogimi damskimi torebkami. Ewentualnie z walizkami i innymi skórzanymi wyrobami. Wszystko zaczęło się w 1854 roku.

2) Louis Vuitton urodził się 4 sierpnia 1821 r. we francuskiej miejscowości Lavans-sur-Valouse. Jego ojciec był rolnikiem, a matka szyła kapelusze. Gdy matka umarła, a ojciec ożenił się z inną kobietą, nastoletni Louis w 1835 r. opuścił rodzinny dom.

3) Dwa lata później zamieszkał w Paryżu. Los sprawił, że został zatrudniony u producenta walizek. Przez 17 kolejnych lat zgłębiał tajniki zawodu, wreszcie zdecydował, że taką samą działalność będzie prowadził na własny rachunek. Zaczął wytwarzać walizki dla Eugenii de Montijo. Nie znasz? Na pewno słyszałeś o jej mężu. To Napoleon III Bonaparte. Takie koneksje otwierały wtedy każde drzwi. Lepszej reklamy nie potrzebował.

4) Jednak oprócz reklamy, ważny był sam produkt. Wytwarzane przez Louisa Vuittona walizki były nie tylko miłe dla oka, ale też były praktycznymi produktami (wodoszczelność). Wyróżniały się też wśród popularnych wówczas walizek, która miały okrągłe kształty.

5) Rozwój firmy zatrzymała wojna francusko-pruska. Nie dość, że klientów było znacznie mniej, to warsztat Vuittona został zniszczony. Wkrótce jego warsztat powstał w znacznie lepszej lokalizacji, niż poprzedni. Stanął w samym środku Paryża. Louis Vuitton i jego żona w sąsiedztwie warsztatu mieli dwa domy. W tym, który przetrwał do dziś, mieści się muzeum.

6) Torebki damskie, z których dziś na całym świecie słynie firma, nie mają nic wspólnego z samym Louisem Vuittonem. Zaczęto je produkować kilkadziesiąt lat po tym, jak umarł.

Louis Vuitton ciekawostki

7) Obecnie Louis Vuitton wchodzi w skład holdingu LVMH, czyli LVMH Moët Henessy Louis Vuitton. Wyjaśnijmy tę nazwę, a konkretnie słowa które w niej występują. Moët to znana marka szampanów, a Hennessy to znane koniaki.

8) O popularności marki Louis Vuitton świadczy fakt, że jej produkty są jednymi z najczęściej podrabianych produktów na świecie.

9) Na torebkach Vuittona pojawiają się charakterystyczne, specjalnie zaprojektowane wzory. Najbardziej znanym jest Monogram Canvas. Inne znane wzory marki, to: Cherry blossom, Damier Ebene, Monogram Leder i Catogram.

10) W 150-lecie działalności firmy, w 2004 r. przed sklepem Vuittona na Polach Elizejskich w Paryżu stanął ogromny kufer podróżny. Potem eksponowany był w innych miejscach świata, m.in. na Placu Czerwonym w Moskwie.

Louis Vuitton ciekawostki: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
> Thomas Cook i turystyka
> Hipolit Cegielski

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)