Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

  • Home
  • humor
  • Polski Ład – satyra i humor rysunkowy
humor

Polski Ład – satyra i humor rysunkowy

dinozaur urząd skarbowy podatki satyra żarty dowcipy o Polskim Ładzie
Email :27

Polski Ład humor, satyra, żarty, dowcipy, kawały, rysunki satyryczne na temat Polskiego Ładu, karykatury o Polskim Ładzie. Rządy PiS i zjednoczonej prawicy

Polski Ład ustawa, zmiany, kto straci

• Miał być Nowy Ład, jest Polski Ład. W dniu ogłoszenia, w wyszukiwaniu Google rekordy biło pytanie: Jak założyć firmę w Czechach? Pytała przedcovidowa klasa średnia czyli przedsiębiorcy, z podatków których ma rozkwitać przyszłość Polski. Pytanie o przeniesienie działalności gospodarczej poza PL, to najkrótsza recenzja planowanego “dobrobytu” made in PiS.

• Polski Sejm bije Rekord Guinnessa. Na odniesienie się do blisko 700. stron tzw. Polskiego Ładu oraz jego przegłosowanie, posłowie mają zaledwie 5 minut. 0,4 sekundy na jedną stronę dokumentu. Na przegłosowanie zmian w prawie, które oddalą od Polski płacenie wysokich kar do kasy UE, od tygodni wciąż nie ma czasu.

emeryci renciści PiS satyra żarty dowcipy o Polskim Ładzie
Dzięki Polskiemu Ładowi dostanę więcej. Humor, satyra, dowcipy

• 70-metrowe domy z płaskim dachem można budować od 2015 r. Kaczyński nie mógł obiecać w “Polskim ładzie” czegoś nowego? Na przykład 700-metrowe, z okrągłym? Taki rodzinny, mały cyrk.

• Polski Ład PiS-u zapewne podobał się klerowi więc była cisza, wreszcie biskupi i księża doczytali się, że oni też będą musieli płacić większe podatki. Większe podatki? Broń Boże, władza na pewno coś wymyśli! Dlatego ci, którzy mieli płacić więcej, zapłacą jeszcze więcej.

pojemniki na śmieci Polski Ład humor satyra dowcipy o Polskim Ładzie
Satyra i humor rysunkowy na temat Polskiego Ładu

Polski Ład humor, opinie, podatki, firmy

• Tak zwany Polski Ład, na którym ponoć prawie każdy Polak miał zyskać, traci swe różowe barwy. Składkę zdrowotną w wysokości 9% której nie można odliczyć od podatku, trzeba będzie zapłacić np. w przypadku sprzedaży samochodu, nieruchomości (na przykład mieszkania), itp. Sprzedajesz samochód lub mieszkanie? 9% kwoty ze sprzedaży będziesz musiał oddać państwu PiS na jego programy socjalne, na pensje PiS-owskich dygnitariuszy wstawionych na stanowiska spółek skarbu państwa, na ochronę willi na Żoliborzu i jego właściciela, na kolejne pomniki smoleńskie, miesięcznice…

rząd premier Mateusz Morawiecki satyra żarty dowcipy o Polskim Ładzie
Premier Mateusz Morawiecki: Straciłeś na Polskim Ładzie?

• Okazało się, że większość sejmowa oraz istnienie rządu opierają się na wiceministrze, oskarżanym o szemrane interesy. Ale kogo to interesuje? Walczymy z nielegalną imigracją przychodzącą z Białorusi, stawiamy mur i szykujemy Polski Ład.

• Nie pokochają tzw. Polskiego Ładu oraz rządu polscy piwosze. Według projektu budżetu na rok 2022, akcyza będzie o kilkaset % wyższa, więc rząd dostanie dodatkowych 5 miliardów zł na swoich Pisiewiczów, Komisję Smoleńską, 500+, Pałac Saski, itp.

pensje szkoła nauczyciele satyra żarty dowcipy o Polskim Ładzie
Oblicz ile zyskali na Polskim Ładzie nauczyciele

Polski Ład zmiany, prawo, ile stracę

• Początek roku 2022 i tzw. Polski Ład, to totalny chaos i gaszenie politycznych pożarów rządu. W rządzie jest ponad 100. ministrów i wiceministrów. Co się dziwić, że każdy mówi coś innego? A na koniec jeszcze Kaczyński mówi co innego niż oni. A wszystkiemu winni księgowi, którzy nie umieją liczyć. Witaj Polski Ładzie!

• W TVP Sylwester Marzeń prezesa Kurskiego i PiS. Próba odwrócenia uwagi od wszechobecnych: drożyzny, kolejnych podatków, inwigilacji opozycji i tysięcy innych skandali, zafundowanych Polakom przez władzę. Krótko mówiąc: Szczęśliwego Nowego Roku.

TVP inflacja Polski Ład humor satyra dowcipy o Polskim Ładzie
W Polskim Ładzie może pensje są niższe, ale…

• Polscy kierowcy, których rząd uszczęśliwił gigantyczną podwyżką mandatów od 1 stycznia, już 2 stycznia dowiedzieli się o wyjątku. Kierowca, który pędził z Kaczyńskim nie złamał przepisów, ponieważ wiózł wodza na Mszę świętą. Teraz każdy złapany na przekroczeniu prędkości może się tłumaczyć, że mandat się nie należy, bo właśnie jedzie się pomodlić.

• O tym, że na Polskim Ładzie stracą także ci, którzy mieli zyskać, już wiemy. Posłanka PiS przyznała się, że też straci i nie robi z tego tragedii. Na wyborcach przygniecionych lawiną noworocznych podwyżek nie zrobiły wrażenia tej, która niedawno dostała solidną podwyżkę.

Polski Ład humor. Wybrane fragmenty satyrycznej rubryki Fejk Niusy, drukowanej w ogólnopolskim dzienniku Trybuna w roku 2021, zilustrowane rysunkami satyrycznymi (okładki oraz rubryka na str. 2). Autor: (c) Szczepan Sadurski

Zobacz też:
> Dowcipy polityczne

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)