Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

  • Home
  • artykuły
  • 5 najlepszych filmów, w których wystąpił Robert De Niro
artykuły

5 najlepszych filmów, w których wystąpił Robert De Niro

aktor Robert de Niro filmy ciekawostki
Email :13

Robert De Niro filmy, które zapamiętamy i którymi może się poszczycić ten hollywoodzki aktor

Kariera aktorska Roberta De Niro

Uznawany za jednego z najlepszych aktorów amerykańskich. Zdobywca wielu nagród filmowych występował w wielu kultowych rolach i produkcjach, które wciąż ogląda się z wielką przyjemnością – Robert De Niro.

Aktor urodził się w 17 sierpnia 1943 roku w Nowym Jorku, a jego aktorska kariera rozpoczęła się 20 lat później. Szybko podbił Hollywood i zyskał uznanie krytyków oraz sympatię fanów. Doskonale odnajduje się w skomplikowanych rolach, gdzie odgrywa złożone emocjonalnie i psychologicznie postacie.

Robert De Niro po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie w 1965 roku w filmie “Encounter”, a następnie “Trzy pokoje na Manhattanie”, w reżyserii Marcela Carne’a. Te dwa występy otworzyły mu drogę do znakomitych produkcji, w których pojawiał się w następnych latach.

Robert De Niro filmy (najlepsze), w których wystąpił

Ten znakomity aktor zagrał w wielu znakomitych i kultowych dziś filmach, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Wśród najważniejszych warto wymienić poniższe produkcje.

Ojciec chrzestny

Dwa pokolenia rodu Corleone uczestniczą w brutalnej i bezwzględnej walce o władzę. Film o włoskiej rodzinie gangsterskiej, która zrobi wszystko, aby zyskać całkowitą dominację. Nie każdy jednak jest w stanie utrzymać jedność i uchronić się przed kryzysem. Robert De Niro zasłużenie otrzymał Oscara za rolę w filmie “Ojciec chrzestny II”.

Taksówkarz

Travis jest weteranem wojny w Wietnamie. Traumatyczne wydarzenia sprawiły, że cierpi na bezsenność. Żeby nie tracić czasu, postanowił zatrudnić się jako taksówkarz na nocnej zmianie. To z kolei doprowadziło go do częstych spotkań z niebezpiecznymi i podejrzanymi ludźmi mieszkającymi w Nowym Jorku. Nie mogąc znaleźć nigdzie pomocy, postanawia w pojedynkę wyczyścić miasto z całego zła.

Ognisty podmuch

Dwaj bracia są strażakami w Chicago. Chcą udowodnić, że są w stanie sprostać legendzie ich ojca, który wykonywał ten sam zawód. Okazja ku temu szybko się pojawia. W mieście pojawia się tajemniczy podpalacz i kolejne budynki stają w płomieniach. Stephen i Brian zrobią wszystko, aby powstrzymać piromana.

Poznaj mojego tatę

Znakomita komedia, w której Greg Focker postanawia poprosić swoją narzeczoną o rękę. Niestety Pam stwierdza, że powinien zrobić to w tradycyjny sposób i porozmawiać z jej ojcem, który nie jest przychylny tej decyzji i zrobi wszystko, aby jego córka zapomniała o pechowym pielęgniarzu. Od tego momentu zaczyna się prawdziwa gra abstrakcji i komicznych sytuacji.

Gwiezdny pył

Tristan jest niezmiernie ciekawy tego, co znajduje się po drugiej stronie tajemniczego muru strzeżonego przez starego strażnika. Pretekst do wyprawy szybko się odnajduje. Młody chłopak przysięga swojej ukochanej, że przyniesie jej gwiazdę, która spadła na horyzoncie. Nie wie jeszcze, że za murem istnieje osobny świat, który pełen jest tajemniczych istot, magii i potężnych czarownic.

Joker

Historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych superzłoczyńców z uniwersum DC. Film pozwala lepiej poznać początki Jokera, a także jego przerażającą drogę wprost w objęcia mroku i szaleństwa. Mężczyzna szybko odkrywa, że jego trudne życie może się znacząco odmienić. Wystarczy pociągnąć za spust.

Robert De Niro filmy: (c) Satyryczny.com / GT
Foto: Asb / cc by-sa 3.0

Zobacz też:
>

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)