Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

humor

Satyryczny komentarz polityczny

satyryczny komentarz satyra humor politycy
Email :11

Komentarze satyryczne, polskie aktualności polityczne oczami satyryka Szczepana Sadurskiego

Satyryczny komentarz – 1

Kaczyński dla fanatyków prawicy jest wyrocznią na miarę Arystotelesa i Piłsudskiego razem wziętych. Teraz okazało się, że jest również wyrocznią świata mody. Na zjazd założycielski nowej prawicowej partyjki założył buty z dwóch innych par. Czekamy, aż nowa moda dotrze do otwartego na modowe nowinki, Paryża.

• Cały świat z zainteresowaniem czyta korespondencję mailową harcerza Dworczyka. Już przywykliśmy do tego, że jak afera, to żadnych konsekwencji w rządzie czy tajnych służbach nie będzie. W normalnym kraju kilka osób straciłoby stanowiska, ale nie u nas. Tymczasem w PiS znaleziono winnych. Jak zwykle winna jest opozycja.

• Prawica sromotnie przegrała i prezydentem Rzeszowa został niezależny kandydat, zgodnie popierany przez opozycję. Ciekawe, czy nadal będą twierdzić, że “Kto wygrywa w Rzeszowie, wygrywa w całej Polsce”.

• Pierwszy sukces nowej partyjki niedawnego podwładnego Gowina. Partia Republikańska została zarejestrowana w Gdańsku, na adresie, gdzie jest biuro poselskie posłanki lewicy, Maciejewskiej.

• W 2011 r. Kornel Morawiecki wymyślił odznakę nazwaną Krzyż Solidarności Walczącej. W 10 rocznicę tego wymyślunku Krzyż otrzymał jego synek Mateusz zwany Pinokiem, “szczególnie zasłużony w walce o „Wolność i Solidarność między ludźmi i narodami”. Nie podano, między jakimi konkretnie ludźmi i jakimi narodami.

satyryczny komentarz satyra humor politycy
Satyryczny komentarz rysunkowy Szczepana Sadurskiego

Satyryczny komentarz – 2

• Chcesz pracować jako rządowy informatyk od bezpieczeństwa? Dostaniesz nieco ponad 2 tys. zł na rękę miesięcznie. Dzięki przetargom trafiającym do Internetu wiemy, że bezpieczeństwem państwa zajmują się najwyższej klasy specjaliści. A przy okazji, ciekawe, ile płacą Ruscy.

• Spece PiS od PR wraz z TVP tym razem zaspali. Burza i powódź w Poznaniu i zapomnieli oskarżyć o to Trzaskowskiego i Tuska.

• Mordercza walka i ciężki bój – tego typu wojenno-kryminalnych określeń używają Wiadomości TVP, mówiąc na temat rywalizacji o widza z prywatnymi stacjami. To informacje dla politycznych pryncypałów – aby pokazać, że warto było wpompować miliardy z podatków Polaków. I że warto zabrać wrogim stacjom kasę z reklam. Wtedy przyjdzie zwycięstwo w wojnie ojczyźnianej, a przeciwnicy polegną w boju, sromotnie pokonani.

• Ci, którzy nie przełknęli ewentualnej adopcji dzieci przez parę mężczyzn, teraz mają jeszcze większy zgryz. Sąd w Kalifornii zezwolił na adopcję dziecka przez… trzech mężczyzn żyjących w związku. Jednym związku.

Satyryczny komentarz polityczny – teksty i rysunki: (c) Szczepan Sadurski / Sadurski.com
Tekst ukazał się w dzienniku Trybuna, w rubryce Fejk Nius (lipiec 2021)

Zobacz też:
> Mateusz Morawiecki – cytaty

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)