Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Śmieszne karykatury – czyli jakie?

karykatura śmieszne karykatury dowcipne portrety karykaturzysta
Email :122

Śmieszne karykatury

Karykatura portretowa, to w największym skrócie żartobliwe uwiecznienie czyjejś twarzy. Portret, ale na wesoło. Lubimy sprawiać sobie radość i śmiać się, więc oglądanie dowcipnych karykatur sprawia nam radość i wprawia w dobry humor

Czym jest karykatura i dlaczego ma być śmieszna?

Laicy nie znający sztuki karykatury i powyższej, sporządzonej naprędce definicji, czasami dodają do słowa “karykatury” określenie “śmieszne”, lub “zabawne” albo “wesołe”. Tymczasem karykatura sama w sobie na pewno nie jest smutnym obrazkiem. Jest śmieszna, zabawna i wesoła, nawet jeśli tych określeń nie użyjemy.

Oczywiście, są karykatury które wywołują uśmiech, ale też takie, na widok których spontanicznie i głośno się śmiejemy. To pewnie takie karykatury nazywamy “śmiesznymi”.

karykatura śmieszne karykatury dowcipne portrety karykaturzysta
Śmieszne karykatury czyli dowcipne portrety przedstawiające rodzinę, mogą być prezentem z okazji rocznych ślubu

Zdeformowane twarze czy śmieszne karykatury?

Na niektórych karykaturach jest mocno zdeformowana twarz lub jej wybrane elementy. Niektórym osobom karykatura kojarzy się z wielkim nosem i wielkimi uszami, bo takie karykatury gdzieś zobaczyli i zapamiętali. Raz widziałem na karykaturze czoło, wygięte niczym zwiędnięty kwiatek. Prawdopodobnie przedstawiona w karykaturze faktycznie miała wysokie czoło, co spostrzegawczy karykaturzysta dosadnie podkreślił na swym dziele.

O ile takie mocno zdeformowane twarze i postacie mogą być uznawane za śmieszne i wielu osobom mogą się podobać, co innego śmiać się z innych, a co innego – z siebie lub osób bliskich. Zdeformowana twarz przedstawiająca polityka czy piosenkarza często nas śmieszy. Jednak sprawa wygląda całkiem inaczej, gdy tego typu rysunek przedstawia nas i osoby bliskie. Okazuje się, że obrazek już nie jest śmieszny.

karykatura śmieszne karykatury dowcipne portrety karykaturzysta
Śmieszne karykatury? Dowcipny portret lepiej sprawdza się jako prezent i znacznie większa szansa, że na jego widok nikt się nie obrazi

Karykatura ze zdjęcia na prezent

Osoby zamawiające u karykaturzystów karykaturę ze zdjęcia, tak naprawdę oczekują wykonania wesołego portretu. Obrazek ma sprawić osobie obdarowanej przyjemność, a nie podkreślać “defekty” wyglądu twarzy / sylwetki. Dlatego karykatury wręczane np. jubilatom, parze młodej na prezent – nie powinny być niemiłe dla oka osoby, która otrzyma swoją karykaturę. Nawet jeśli ktoś twierdzi “Ona ma duże poczucie humoru i na pewno spodoba się jej każda jej narysowana twarz”, nie do końca jest to prawdą, że efekt pracy karykaturzysty się spodoba. Doświadczeni karykaturzyści z Karykatury.com świetnie o tym wiedzą.

Karykatura jako deformacja wyglądu, to sztuka subiektywna. Łatwo karykaturzyście przesadzić, wyolbrzymić wybrane elementy twarzy. Artysta nie zna wrażliwości osoby, której podobiznę tworzy. Czasem błaha z pozoru rzecz może urazić osobę uwiecznioną w karykaturze i wprawić ją w zły humor. A przecież miało być wesoło i przyjemnie. Miał być sympatyczny prezent.

Śmieszne karykatury, a raczej zabawne portrety, wykonuje znany karykaturzysta z Karykatury.com.

Śmieszne karykatury: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
> Atrakcje na wesele Warszawa i woj. mazowieckie
> Karykaturzysta na event

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)