Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

ciekawostki

Winston Churchill – zaskakujące ciekawostki

Winston Churchill ciekawostki anegdoty cytaty
Email :11

Winston Churchill (1874-1965) – brytyjski polityk, pisarz, historyk, malarz. Dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Nobla, honorowy obywatel Stanów Zjednoczonych. W 2002 r. w plebiscycie organizowanym przez BBC został uznany za najwybitniejszego Brytyjczyka wszech czasów.

Winston Churchill – 1

1) Miał dwa imiona i dwa nazwiska. W pełni nazywał się: Winston Leonard Spencer Churchill. Nigdy jednak nie używał drugiego nazwiska, tak samo jak pozostali członkowie jego rodziny.

2) Można powiedzieć, że Churchill był prymusem z naturą rozrabiaki. Mógł pochwalić się wzorowymi wynikami z historii i języka angielskiego, a także tytułem mistrza szkoły w szermierce. Mimo to często był karany, ponieważ w czasach szkolnych obudziła się w nim dusza buntownika.

3) Miał dość nieciekawe dzieciństwo, ponieważ jąkał się i seplenił, co było powodem drwin ze strony rówieśników. Poza tym za młodu był rudy, co stało się kolejnym obiektem drwin i różnorakich wyzwisk.

4) W wolnym czasie Winston Churchill rozwijał swoje umiejętności i zainteresowania. Bardzo lubił malować obrazy, stworzył ich około 500. Często pisywał też teksty literackie, w tym historię swojej rodziny i autobiografie. Nie lubił natomiast piłki nożnej i krykieta.

Winston Churchill ciekawostki anegdoty cytaty
Winston Churchill – ciekawostki

5) Nie miał zbyt dobrych relacji z rodzicami, a raczej nigdy nie było mu dane ich nawiązać. Winstona wychowywała głównie niania, a rodzice niezbyt angażowali się w jego życie. Ojciec był uznanym politykiem, dlatego oboje zajmowali się głównie jego karierą.

6) Winston Churchill był zakochany w amerykańskiej aktorce Ethel Barrymore, której postanowił się oświadczyć. Kobieta jednak odrzuciła zaręczyny.

7) W 1908 roku wziął ślub z Clementine Hozier. Z tego małżeństwa urodziło się pięcioro dzieci – 4 córki i syn.

Winston Churchill – 2

8) W 1953 roku otrzymał Nagrodę Nobla. Nie była powiązana z jego karierą polityczno-publiczną, lecz twórczością. Otrzymał ją za swoje książki historyczne i biograficzne.

9) Podczas pobytu w Afryce, Churchill zwykł dodawać whisky do wody ze sprawdzonego źródła, aby uniknąć zatrucia. Tak bardzo weszło mu to w nawyk, że po powrocie pił whisky niemal codziennie. Jego ulubionym trunkiem był Johnnie Walker.

10) Winston Chruchill zmagał się z pogłębiającą się depresją. Był przez to bardzo emocjonalny, zdarzało mu się płakać nawet w sytuacjach o charakterze publicznym. Media nazywały go “najbardziej płaczliwym politykiem w historii”.

11) Zmarł w 1965 roku, dożył 90 lat. Przyczyną zgonu był udar mózgu.

12) Trumna z jego ciałem była wystawiona aż 3 dni, na prośbę samej królowej Elżbiety II. Był to pierwszy publiczny pogrzeb od 1914 roku (nie licząc członków rodziny królewskiej).

13) Dzisiaj Churchill za swoje poglądy byłby zapewne na marginesie politycznym. Uważał, że kobiety nie powinny mieć prawa głosu.

Winston Churchill ciekawostki: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
> Winston Churchill cytaty

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)