Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Zakłady sportowe – nowy trend w sieci

zakłady sportowe nowy trend w sieci
Email :6

W ostatnim czasie coraz większą popularność w sieci zdobywają zakłady sportowe. Coraz więcej osób (a w tym znaczna część młodych ludzi) decyduje się obstawiać sport i e-sport. Staje się to pewnego rodzaju normą, że kiedy nosimy się z zamiarem obejrzenia któregoś z tego typu wydarzeń, to wykupujemy zakłady (albo przynajmniej sprawdzamy ich bilanse i kursy).

Ale właściwie, to dlaczego rośnie popularność bukmacherki, szczególnie wśród użytkowników internetu (czyli statystycznie, w większości młodych ludzi)? Postaram się to wyjaśnić w ramach tej anegdoty!

Społeczność internetowa uwielbia e-sport

W miarę upowszechnienia internetu, na popularności zyskały gry online typu multiplayer (tzw. zespołowe). Zainteresowanie tym rynkiem urosło na tyle, że powstała specjalna, oddzielna dyscyplina – e-sport. Gry dostarczają nam wiele emocji, tak samo oglądanie ulubionych drużyn podczas turniejów online. Oczywiście, bukmacherzy nie omieszkali dostrzec tego trendu i dostępnić fanom e-sportu możliwość obstawiania zakładów na ulubione grupy graczy w danych rozgrywkach na żywo.

Szczególnie młode osoby interesują się i aktywnie śledzą wydarzenia e-sportowe. Na pewno duża część z nich swoje pierwsze zakłady sportowe obstawiała właśnie na drużyny gamingowe. Dzięki temu emocje podczas turniejów online z gier (takich jak np. Dota 2, CS:GO, League of Legends, etc.) stają się jeszcze intensywniejsze. A ewentualna wygrana, a co za tym idzie – pomnożenie swoich oszczędności, to tylko dodatkowa przyjemność!

zakłady sportowe hazard
Zakłady sportowe są coraz bardziej popularne

Popularyzacja federacji MMA

uż od czasów starożytnego Rzymu, społeczeństwo czerpało przyjemność z oglądania starć bitewnych gladiatorów. Nic więc dziwnego, że w obecnych czasach nadal jesteśmy żądni tego typu rozrywki. W Polsce zaczęły powstawać federacje łączące sporty walki z realnymi (mniej lub bardziej) konfliktami popularnych twórców z internetu i influencerów. Wielu bukmacherów, w odpowiedzi na zapotrzebowanie tego rynku oferuje zakłady sportowe na walki tzw. „fame’ów”.

Dzięki temu, że sporty walki wkroczyły tak mocno do mainstreamu, to pozostałe organizacje, (których zawodnikami są zawodowcy, a nie amatorzy) również zyskały szerszą publikę. A ta z kolei, jest znacznie bardziej otwarta na możliwości, jakie dają zakłady bukmacherskie.

Skąd tak duże zainteresowanie zakładami w sieci?

Podobnie jak w przypadku e-sportu, większość odbiorców (popularnych w ostatnim czasie) gali sportowych MMA to publiczność z internetu. Te osoby nie tylko obstawiają zakłady w sieci (zamiast np. udać się osobiście do placówki bukmachera), ale także aktywnie śledzą bilans kursów na poszczególnych zawodników. Oprócz tego, że w ten sposób dowiemy się o przeliczniku zysku (w razie ewentualnej wygranej), to jest to świetny sposób na ocenę faworyta publiczności. Z tego właśnie powodu duża część osób śledzi wyłącznie same wyniki u bukmacherów.

Te same osoby później plują sobie w brodę, gdy okazuje się, że wynik potyczek sportowych spotkał się z ich przewidywaniami. I kalkulują, ile mogliby na tym biznesie zarobić – gdyby tylko nie bali się pójść o krok dalej i obstawić zakłady, zgodnie ze swoją intuicją.

Co ciekawe, być może następnym razem rzeczywiście wykupią zakłady. A gdy uda się im wygrać – pochwalą się tym właśnie w internecie, np. w swoich social mediach. To jest kolejny czynnik, który popularyzuje zakłady sportowe w sieci. Przykład innych osób, być może znajomych lub nawet autorytetów. Wiele osób wtedy myśli sobie: „skoro jemu / jej się udało, to czemu mnie miałoby nie pójść?”. I tak, pomału zaciera się granica pomiędzy ryzykiem, a faktycznymi korzyściami.

Uwaga. W Polsce hazard jest nielegalny, dlatego treść zamieszczona w tym artykule jest wyłącznie informacyjna i dostępna dla użytkowników spoza Polski.

1164 / out 14-6-23

Related Tag:

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)