Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

  • Home
  • sport
  • Stadion Camp Nou – Barcelona, Hiszpania
ciekawostki

Stadion Camp Nou – Barcelona, Hiszpania

stadion Camp Nou Barcelona Hiszpania największe stadiony świata piłka nożna
Email :7

Camp Nou Barcelona

Największy piłkarski stadion Europy (98 do 120 tys. miejsc – w zależności od roku, bo był przebudowywany), uznawany też za jeden z najlepszych.

Adres: Avinguda Aristides Maillol, 08028 Barcelona.
Ilość miejsc: 99 354.
Na co dzień na Camp Nou mecze rozgrywa FC Barcelona.

Stadion powstał w latach 1954-57 za blisko 300 milionów peset. Pierwszy mecz rozegrano 27 września 1957 r. Barcelona zagrała wtedy z reprezentacją Polski (nazwaną Warszawa), wygrywając 4:2. Na stadionie odbyło się wiele ważnych wydarzeń sportowych, m.in. piłkarskie Mistrzostwa Europy (1964), mundial (1982), rozgrywki Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku.

Obiekt jest też wykorzystywany do innych celów. Odbyły się tu koncerty (m.in. Michael Jackson, Pink Floyd, Sting, Julio Iglesias, Luciano Pavarotti). Odbyła się tu msza celebrowana przez papieża Jana Pawła II. W nabożeństwie 17 listopada 1982 roku wzięło udział ok. 120 tysięcy osób.

FC Barcelona (Barça) jest dumą Katalonii (część Hiszpanii), a dewizą klubu jest: Més que un club (Więcej niż klub). Nie każdy wie, że klub został założony w 1899 roku przez… Szwajcarów, Anglików i Hiszpanów.

Camp Nou Barcelona: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
>

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)