Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

  • Home
  • humor
  • Dowcipy o Fąfarze – skąd się wzięły?
humor

Dowcipy o Fąfarze – skąd się wzięły?

humor Fąfara kawały dowcipy o Fąfarze żarty
Email :44

Kim jest Fąfara? Zdradzamy kulisty tego, skąd wzięła się popularność kawałów z Fąfarą w Internecie. Dowcipy o Fąfarze

Fąfara i dowcipy

Jak osoba nazwiskiem Fąfara trafiła do polskich dowcipów? Zacznijmy od tego, że wybór akurat tego nazwiska był dosyć przypadkowy. Po prostu Szczepanowi Sadurskiemu – satyrykowi, wydawcy czasopism z dowcipami, to nazwisko się “spodobało”. Uznał, że jest oryginalne i niebanalne, wśród wszystkich polskich nazwisk kończących się na “ski”.

Gazetki z dowcipami wydawał od 1991 r. i zawsze irytowało go, że w dowcipach pojawiały się na przemian nazwiska: Kowalski, Malinowski, czasem też Wiśniewski. Były to wprawdzie najpopularniejsze wówczas polskie nazwiska – co miało symbolizować, że osoba występująca w dowcipach jest typowym, przeciętnym Polakiem. Ale takie rozumowanie irytowało go. Uznał za banalne i zbyt oczywiste. Dlatego od początku lat 90. XX wieku w dowcipach pojawił się nowy bohater, o nazwisku Fąfara. Można powiedzieć, że zadebiutował 30 lat temu.

Dowcipna kariera Fąfary

Nie był to żaden cykl, konkretna tematyka dowcipów. Po prostu tam, gdzie akcja dowcipu miała miejsce w Polsce i miało się pojawić jakieś nazwisko, Sadurski wstawiał Fąfarę – niezależnie od tego czy chodziło o mężczyznę czy kobietę. Przyjęło się to i spodobało czytelnikom.

humor Fąfara kawały dowcipy o Fąfarze żarty
Dowcipy o Fąfarze – a więc tak to z nim jest?!

Dowcipy z Fąfarą szybko zaczęły trafiać do rubryk z humorem w “poważnej” prasie – co jednoznacznie zdradzało, że trafiały tu bezpośrednio z Dobrego Humoru i innych dowcipnych czasopism Wydawnictwa Superpress. Wkrótce też do niektórych internetowych portali z dowcipami zawitała nowa kategoria: Dowcipy o Fąfarze. Niektórzy uznali, że tych dowcipów jest że tak dużo, że warto zgromadzić się i stworzyć oddzielną kategorię. I oczywiście nie zdawali sobie sprawy, że “ojcem” Fąfary jest nie kto inny, jak Sadurski.

Zaskakujące, bo założeniem wprowadzenia do dowcipów Fąfary nie było wykreowanie nowej, popularnej kategorii z dowcipami. Ale skoro do kanonu żartów trafił Chuck Norris, dlaczego nie miałby też wejść bohater wykreowany w Polsce?…

Dowcipy o Fąfarze: (c) Anegdoty.pl / Superpress

Wybrane dowcipy o Fąfarze

Fąfara i alkohol

Fąfara wraca późno w nocy do domu:
– Skąd wracasz? – pyta żona.
– Z Atlantydy.
– Przecież Atlantyda jest zalana!
– A ja to nie?!

Fąfara idzie do wojska

Komisja wojskowa.
– Fąfara, do jakiej formacji chcielibyście wstąpić?
– Do marynarki.
– Pływać umiesz?
– A co, okrętów nie macie?

Świętej Pamięci Fąfara

Nowy pracownik w zakładzie pogrzebowym dostał swoje pierwsze zadanie: szef kazał mu napisać na blaszanej tabliczce: “Świętej pamięci Fąfara żył 62 lat. Pokój jego duszy”.
Po godzinie szef pyta:
– Jak ci idzie?
– Powolutku. Nie tak łatwo wkręcić blaszaną tabliczkę w maszynę do pisania.

Samochód Fąfary

Fąfara pyta kolegę:
– Jak tam twój nowy samochód?
– Zachowuje się jak pies.
– Nie rozumiem…
– Mniej więcej przy każdej latarni staje.

Fąfara i śmierć

Dzwonek do drzwi. Fąfara otwiera i widzi śmierć z kosą. Kolana się pod nim uginają, Ręce zaczynają się trząść… Śmierć, która to zauważyła, mówi:

Zobacz też:
> Dowcipy o dziewicach

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)