Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

ciekawostki

Frederick W. Smith i jego firma FedEx – ciekawe fakty

logistyka firma FedEx ciekawostki Frederick W. Smith
Email :20

Frederick W. Smith (ur. 1944), to założyciel FedEx Corporation. Jest to jedna z największych i odnoszących największe sukcesy firm kurierskich i logistycznych na świecie. Życie i kariera Smitha były naznaczone innowacjami, wytrwałością i dążeniem do doskonałości. Ciekawostki o FedEx i założycielu firmy

Frederick W. Smith

Urodził się w 1944 roku w Marks, w stanie Mississippi, a dorastał w Memphis, w stanie Tennessee. Po ukończeniu szkoły średniej studiował na Uniwersytecie Yale, gdzie uzyskał dyplom z ekonomii. W Yale napisał artykuł, w którym przedstawił swoją koncepcję nowego rodzaju usługi dostawy, która wykorzystywałaby technologię komputerową i transport lotniczy do dostarczania paczek w ciągu nocy, nawet na duże odległości.

Po odbyciu służby wojskowej podczas wojny w Wietnamie, Smith w 1971 r. założył Federal Express Corporation. Wykorzystał do tego 4-milionowy spadek po zmarłym ojcu. Firma zaczynała od floty 14 małych samolotów odrzutowych Dessault Falcon 20, które latały między 25. miastami Stanów Zjednoczonych. Usługa szybko stała się znana ze swojej niezawodności i szybkości.

FedEx firmą globalną

We wczesnych latach istnienia firmy Smith musiał stawić czoła licznym wyzwaniom, w tym trudnościom finansowym, przeszkodom regulacyjnym. Także sceptycznym inwestorom. Po kilkunastu latach działalności, w połowie lat 80-tych, FedEx stał się marką globalną. Prowadziła działalność w ponad 100. krajach i terytoriach. FedEx wprowadzał nowe technologie, rozszerzał swoją ofertę usług i przejmował inne firmy logistyczne.

Dziś firma zatrudnia ponad 500 000 osób na całym świecie i generuje roczne przychody w wysokości ponad 80 miliardów dolarów.

Sukces Smitha jako przedsiębiorcy przyniósł mu liczne wyróżnienia, w tym wprowadzenie do Amerykańskiej Galerii Sław Biznesu Junior Achievement i Galerii Sław Logistyki. Został również doceniony za działalność filantropijną, zwłaszcza w dziedzinie edukacji i opieki zdrowotnej.

Mimo wielu osiągnięć, Smith podobno pozostaje osobą skromną. FedEx jest spółką publiczną obecną na amerykańskiej giełdzie i świadczy usługi w ok. 220 krajach. W 2012 r. FedEx przejął jedną z polskich firm kurierskich, więc jest obecny także w naszym kraju.

To artykuł informacyjny, nie promocyjny.

Ciekawostki o FedEx: (c) Anegdoty.pl

Zobacz też:
> Ciekawostki fryzjerskie
> Louis Vuitton
> William Morgan i siatkówka

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)