Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

  • Home
  • artykuły
  • Comfort Books – książki, które podniosą cię na duchu
artykuły

Comfort Books – książki, które podniosą cię na duchu

comfort books książki
Email :31

Czasem każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, oderwania się od rzeczywistości i zatopienia w świecie pełnym ciepła, radości oraz pozytywnych emocji. Właśnie w takich chwilach z pomocą przychodzą nam tzw. Comfort Books, czyli książki kojące, niczym balsam dla duszy. To idealne lektury na poprawę nastroju.

Czym charakteryzują się Comfort Books? Przede wszystkim są to powieści lekkie, przyjemne w odbiorze, z łatwą do śledzenia fabułą i bohaterami, z którymi można się utożsamić. Emanują ciepłem, życzliwością, a ich zakończenia są szczęśliwe, optymistyczne.

Comfort Books niosą za sobą pozytywne przesłanie, dają nadzieję i wiarę w lepsze jutro. Przypominają nam o wartościach takich jak np. miłość, przyjaźń, rodzina i życzliwość. Słynne kojące klasyki, to m.in. „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery, „Małe kobietki” Louisy May Alcott czy „Ida sierpniowa” Małgorzaty Musierowicz. Warto czytać też nowsze książki tego typu!

Wystarczy sięgnąć po taką lekturę w chwilach zwątpienia, smutku czy stresu, a z pewnością każdy poczuje się lepiej i nabierze nowej energii. Oto tytuły, które poprawią nastrój każdemu.

  • „Marzenie panny Benson” Rachel Joyce – pełna emocji, przygód i humoru opowieść o sile kobiecej przyjaźni. Książka jest bardzo dobrze napisana, wciągająca, niegłupia. Można z niej zaczerpnąć radość, siłę i inspirację. Powieść jest dowcipna, życiowa, czyta się ją z zainteresowaniem. Dobra zabawa, piękna historia i mądre przesłanie – gwarantowane!
  • „Zanim wystygnie kawa” Toshikazu Kawaguchi – mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa… Ta książka jest zabawna i wzruszająca jednocześnie. Niedługa. Napisana lekko, prosto, z przesłaniem. Skłania do refleksji, ale budzi też uśmiech. To historia dająca nadzieję, ciepło, podnosząca na duchu. Wartościowa lektura.
  • „Sen o okapi” Mariana Leky – „Bullerbyn dla dorosłych”: napisała o tej książce Claudia Voigt z „Literatur Spiegel”. Coś w tym jest. Niewielka wioska, bliska społeczność, słodko-gorzka historia. Książka to światowy bestseller. Pełna humoru i empatii opowieść o tym, co najważniejsze! Lektura jest mądra i ujmująca. Lekko senna, baśniowa oraz filozoficzna. Ta książka ma niezaprzeczalny urok!

To tylko kilka przykładów książek typu Comfort Books. Jest ich o wiele więcej, a każdy z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie. Warto pamiętać, że czytanie to świetny sposób na relaks i oderwanie się od codziennych trosk.

Książki na dobry humor i nie tylko, inspiracje, aforyzmy, złote myśli, cytaty o szkole, przyjaźni, miłości i wiele, wiele innych tematów… To wszystko można znaleźć na blogu urocznica.pl.

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)