Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Platformy rozrywkowe wchodzą na indyjski rynek

Indie hazard w Indiach
Email :14

Współczesna rozrywka i hazard w Indiach – najważniejsze informacje

Indie zawsze kochały rozrywkę. Publiczność jest ogromna, uwielbia seriale i filmy, a także rozgrywkę online, a mimo to media i miejsca do gier nie osiągają takiej popularności, jaką sugerowałaby sama liczba użytkowników. Rodzime treści i oferta skierowana docelowo na Indie z pewnością dobrze sobie radzi. Teraz, dzięki coraz większemu rozpowszechnieniu Internetu i podłączonych urządzeń, dla mieszkańców Indii, otwierają się drzwi do głównych platform zagranicznych dla mieszkańców.

Publiczność w Indiach jest ogromna, a dane z 2021 roku prezentują, że ponad 850 milionów ludzi posiada w domu dostęp do Internetu i odpowiedni sprzęt. W ciągu kilku najbliższych lat ta liczba ma się znacznie zwiększyć, co pokazuje ogólny rozwój tego państwa. To stawia Indie na drugim miejscu po Chinach, jeżeli chodzi o wielkość rynku internetowego.

Wraz ze wzrostem popularności Internetu, nastąpił gwałtowny wzrost penetracji telefonii komórkowej, gdzie indyjscy klienci zużywają średnio 10 GB miesięcznie. Jest to znakomita okazja dla zagranicznych marek, które mogą zainteresować swoimi usługami ten olbrzymi rynek, który aktualnie nie jest ustabilizowany i ciężko znaleźć w nim panujące trendy. Aby zainteresować Hindusów, każda marka, nawet ta, która jest dostępna globalnie, musi odwołać się do unikalnych potrzeb narodu.

platformy rynek Indie biznes
Netflix – to marka zyskuje coraz większe sukcesy w świecie

Giganci streamingu chcą dołożyć swoje dwa grosze

W wielu regionach Netflix jest największą marką na scenie, jeśli chodzi o programy telewizyjne i strumieniowe przesyłanie filmów. Amerykański gigant utorował sobie drogę na rynek indyjski żmudną pracą i marketingiem, natomiast to konkurent, Amazon i platforma streamingowa Prime Video wydaje się podejmować bardziej skoordynowane wysiłki, aby zdobyć klientów z Indii. Nie tylko firma zainwestowała w tworzenie unikalnych indyjskich programów, takich jak Paatal Lok, ale także Prime Video stale oferuje hindusom nowe filmy.

Podczas gdy kina w całych Indiach były zamknięte na wiosnę, Prime Video wkroczył do akcji, aby zrobić jeszcze bardziej znaczący krok. Zaczęło się od tego, że 13 maja dokonano znaczącego zakupu filmów bezpośrednio do serwisu, a mianowicie komedii Gulabo Sitabo, z Amitabhem Bachchanem i Ayushmannem Khurraną. Następnie ogłoszono kolejne pięć indyjskich filmów, które zadebiutują jako ekskluzywne na Prime. Bez konieczności uiszczania dodatkowej opłaty za oglądanie, abonenci zostali uraczeni tytułami takimi, jak:

  • > Ponmagal Vandhal;
  • > Penguin;
  • > Law;
  • > French Biryani;
  • > Sufiyum Sujatayum.

Dzięki wyżej wspomnianym tytułom publiczność w Indiach zainteresowała się platformą Amazona, który dzięki tym krokom poniekąd zdobył serca lokalnych klientów, którzy wyczekują na kolejne premiery.

Czerpanie z tradycji w celu zaoferowania nowości

Powszechne przyjęcie technologii internetowych i coraz tańsze bilety samolotowe, które mobilizują do podróży, okazały się sporym wyzwaniem dla tradycji na całym świecie. Podczas gdy niektórzy postrzegają to jako bezpośredni konflikt, inni widzą w tym sposób na ewolucję tradycyjnych środków przekazu, aby dopasować je do ciągle rozwijającego się świata. 

Spośród wielu opcji rozrywki w postaci gier, które pojawiły się, aby zadowolić indyjską publiczność, gry karciane są być może najbardziej wpływowe. Ten rodzaj rozgrywki jest dużą częścią tradycyjnej rozrywki w wielu częściach subkontynentu. W ciągu ostatniej dekady te tradycyjne gry zostały zdigitalizowane, co oznacza, że stały się dostępne dla każdego, kto ma połączenie z Internetem.

Kiedy legalne kasyno doda do swojej dowolną grę karcianą na żywo, jej odbiór jest ogromny. Większość graczy z Indii po prostu preferuje te tytuły zamiast automatów wideo, które z kolei wiodą prym w Europie. Jest to niesamowite zjawisko, które może wynikać tylko z tradycji, która w Indiach jest stale kontynuowana. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze gry hazardowe i ich rodzaj w Indiach:

TytułRodzajDeweloper
Poker Teen PattiGra karcianaEvoplay
Blackjack Royal PairsGra karcianaSoftbet
Multifruit 81Automat wideoPlay’n Go
Gift ShopAutomat wideoPlay’n Go
Silverback GoldAutomat wideoNetEnt

Hazard w Indiach i jego przyszłość

Z zasady hazard jest doznaniem pełnym zabawy i prawie każdy jest podatny na jego wpływ. Jednakże w Indiach jest to nieco bardziej złożony temat. Hindusi uczestniczyli w grach hazardowych sporadycznie, grając z rodziną, przyjaciółmi i kolegami w różnych miejscach, natomiast zazwyczaj podczas festiwali. Po wybuchu pandemii COVID-19 i obowiązkowej blokadzie, przemysł hazardowy odnotował pozytywny wzrost. Cyfrowa rozrywka stała się jedyną formą rozrywki, a udział Hindusów w grach mobilnych, grach hazardowych online i zakładach sportowych znacznie wzrósł.

Z technologicznego punktu widzenia, w świetle prawa, hazard jest nielegalny w całym kraju. Przepisy dotyczące legalizacji hazardu przyniosły wiele komplikacji w tej branży. Jednak niektóre regiony mają swoje zasady, które pozwoliły ludziom na świadczenie i uprawianie hazardu. Legalizacja gier w kilku regionach w Indiach otworzyła drzwi również zagranicznym markom, które mogą oferować swoje usługi na terenie tego kraju.

Sytuacja branży w kraju

Sytuację hazardu w Indiach możemy porównać do tej, jaka jest aktualnie w Polsce, z zaznaczeniem, że mimo wszystko nasz kraj bardziej restrykcyjnie podchodzi do tematu hazardu. Biorąc pod uwagę złożoność praw i przepisów dotyczących przemysłu hazardowego w Indiach, trudno jest oczekiwać obiecującej przyszłości. Od samego początku hazard w Indiach miał bardzo skomplikowaną historię. Nie dziwi więc nikogo, że kraj nie ma dobrze uregulowanej wspomnianej branży.

Ustawa o grach hazardowych z 1867 roku nadal jest aktualna i zakazuje prowadzenia kasyn zarówno stacjonarnych, jak i online. Z drugiej strony jest wiele regionów, które pozwalają na grę, należą do nich:

  • > Sikkim;
  • > Goa;
  • > Daman;
  • > Diu.

Złożoność prawodawstwa wynika z faktu, że prawo różni się w każdym stanie. Rząd jest bardziej pobłażliwy wobec gier, w których główną rolę odgrywają umiejętności niż szczęście. Jednak różne zmiany i większa akceptacja hazardu w ostatnich czasach wskazują, że przemysł hazardowy online może mieć przyszłość nawet w Indiach. Różne czynniki mogą mieć na to wpływ, a zostały one wymienione poniżej:

Zwiększenie popularności — Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa branża hazardu online zyskała popularność wśród wielu Hindusów, ponieważ część z nich korzysta z urządzeń mobilnych w celu zabawy. Wielu Hindusów i odsetek osób dołączających do kasyn online są nadal znaczące ze względu na łatwość dostępu do Internetu.

Różnorodność gier — Twórcy gier w ogromnym stopniu przyczyniają się do wzrostu zainteresowania na rynku, ponieważ nadal tworzą gry, które ludzie kochają. Popularne rodzime gry takie jak, Jhandi Munda, Andat Bahar i Teen Patti, również zostały zaadaptowane i rozwinięte, a gracze mogą grać w nie na prawdziwe pieniądze.

Najlepsze miejsca do gier dostępne w Internecie mogą teraz zapewnić bibliotekę zawierającą najlepsze tytuły od topowych deweloperów. Użytkownicy mają wiele opcji, co oznacza, że kasyna muszą być na bieżąco, aby oferować różnorodne gry i tym samym wzbudzać zainteresowanie.

Postęp technologiczny — Postęp technologiczny w branży hazardowej jest jednym z głównych czynników, które gwarantują przyszłość hazard w Indiach. Jednym z głównych punktów jest dostępność smartfonów, tabletów i komputerów PC w przystępnych cenach. To dało ludziom dostęp do witryn gier hazardowych online ze swoich domów

Innym znaczącym wkładem w przyszłość hazardu jest dostępność i przystępność danych w Internecie. Aktualną nowością na rynku jest technologia 5G. Jest to najszybsza szerokopasmowa sieć komórkowa, jaka aktualnie istnieje. Umożliwia ona korzystanie z szybszego Internetu i tym samym gracze mogą bez problemu korzystać nawet z usług kasyna na żywo, które wymaga posiadania konkretnej prędkości łącza.

Również rozszerzona rzeczywistość i wirtualna rzeczywistość jest kolejnym postęp technologicznym, które pozwala graczom cieszyć się grami tak, jakby byli fizycznie obecni w kasynie stacjonarnym.

Podsumowanie

Przemysł hazardowy w Indiach odpowiada za ponad 15% światowego ruchu w grach online. Obecnie w Indiach popularność hazardu rośnie wśród wszystkich grup wiekowych. Około 80% tamtejszej populacji uczestniczy w grach hazardowych przynajmniej raz w roku. Szacuje się również, że do 2024 roku branża ta wzrośnie o 40%. Ponadto Indie zostały umieszczone wśród najlepszych twórców oprogramowania do gier, a na rynku pojawia się coraz więcej firm z tego kraju, które dostarczają interesujące tytuły do kasyn online. 

Przyszłość hazardu online w Indiach wygląda kolorowo. Przepisy, które są znacznie bardziej kompleksowe i zrozumiałe mogą być wprowadzone niemal natychmiast, ponieważ rząd widzi znaczne korzyści powstałe dzięki tej branży. Dobrze sformułowane przepisy pomogą rządowi zarządzać przemysłem, kreować świadomość społeczną i ograniczyć kwestie techniczne. 

Możliwość opodatkowania może tylko zmotywować polityków do przegłosowania konkretnych projektów, a odbudowa gospodarki po pandemii jest kluczowa, a wkład z branży hazardowej może w tym tylko pomóc. Dodatkowo największe marki na świecie stale dostosowują swoją ofertę pod oczekiwania Hindusów, dlatego już niedługo powinniśmy spodziewać się boomu w branży hazardowej w Indiach.

Uwaga. W Polsce hazard jest nielegalny, dlatego treść zamieszczona w tym artykule jest wyłącznie informacyjna i dostępna dla użytkowników spoza Polski.

Hazard w Indiach / 1085 / zawsz

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)