Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Ciekawe miejsca w Kijowie

Kijów atrakcje zabytki Ukraina ciekawostki
Email :47

Kijów atrakcje co zobaczyć?

Odwiedzając stolicę Ukrainy – Kijów, warto poznać jego ciekawe zabytki oraz piękne miejsca tego miasta. Podpowiadamy, co ciekawego zobaczyć podczas pobytu w Kijowie

Top 5 znanych miejsc do odwiedzenia w Kijowie

  • 1) Kyivo-Pechers’ka Lavra;
  • 2) Khreshchatyk;
  • 3) Muzeum Architektury i Życia Narodowego „Pirogowo”;
  • 4) Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu Ukrainy. T. G. Szewczenko;
  • 5) Plac Niepodległości.

Wyżej wymieniliśmy najpopularniejsze miejsca, jednak warto też zobaczyć kolejne. W Kijowie jest wiele muzeów, teatrów, zabytkowych kościołów i innych zabytków architektury. Oto niektóre z nich.

Ławra Peczerska Kijów atrakcje zabytki Ukraina ciekawostki
Kijów atrakcje – jeden z kościołów

Atrakcje Kijowa: Ławra Peczerska

To ogromny obszar z kościołami i muzeami, miejsce o znaczeniu historycznym. Pierwsza wzmianka o Ławrze pochodzi sprzed tysiąca lat. Przez długi czas budowano i rekonstruowano kościoły. Dzięki temu wyglądają tak, jak przed wiekami. Wśród zabytków jest wspaniała Katedra Wniebowzięcia NMP. Na terenie Ławry znajdują się też jaskinie, w których są relikwie świętych. Spacerując po tym obszarze, usłyszysz piękne bicie dzwonów tutejszych kościołów.

Chreszczatyk

Chreszczatyk, to główna ulica Kijowa. Jedno z głównych miejsc w stolicy Ukrainy, więc trafia tu niemal każdy turysta. Po Chreszczatyku spaceruje wiele osób, głównie dlatego, że jest tu zlokalizowanych wiele sklepów oraz restauracji. Budynki są pięknie odrestaurowane, a ich wygląd odzwierciedla historyczną epokę ubiegłego wieku. Dodatkowych wrażeń zapewnia spacer o zmroku, wśród świateł i neonów.

Muzeum Architektury i Życia Narodowego „Pirogovo”

To duże muzeum, w którym znajdują się obiekty, które przybliżają zwiedzającym kulturę narodu ukraińskiego. Muzeum przypomina małą wioskę, w której można poczuć się jak w dzieciństwie. Można nawet wynająć rowery, co pomoże w zobaczeniu każdego zakątku. Można tu również coś przekąsić.

opera teatr Kijów atrakcje zabytki Ukraina ciekawostki
Kijów atrakcje: gmach opery

Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu Ukrainy. T. G. Szewczenko

To główne miejsce kulturalne Kijowa. Sam budynek teatru ma niezwykły wygląd, a jego architektura sięga minionych wieków. Równie piękny jest w środku. Miłośnicy kultury i muzyki odwiedzając Kijów mogą zarezerwować czas, aby zobaczyć zachwycające występy śpiewaków operowych i tancerzy baletowych. Przedstawienia odbywają się na dużej scenie.

Plac Niepodległości

To główny plac Kijowa, położony w centralnej części miasta. Jest miejscem spacerów turystów i gości odwiedzających stolicę. Po spacerze można odwiedzić popularne sklepy lub udać się na obiad do restauracji. Główny plac stolicy pamięta wiele wydarzeń historycznych, które tu miały miejsce.

Anegdoty.pl życzą miłych wrażeń i pobytu i Kijowie. Kijów atrakcje.

25-2-22 / out 4-3-22

Zobacz też:
> Charków
> Ługańsk
> Wyspa Węży

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)