Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Zalety kursów online

kursy online
Email :10

W dobie pandemii, pracy zdalnej, nierzadko zamknięcia i odosobnienia, ale także dzięki możliwościom technicznym, możemy poszerzać swoją wiedzą. To od nas zależy, jak tego dokonamy. Ludzki umysł jest chłonny i potrzebuje stymulatorów, jak nauka, przygoda, nowe doświadczenia, aby lepiej funkcjonować, poszerzać i usprawniać swoje działanie. Na brak zainteresowania nie mogą narzekać sloty online dla polaków, a co z kursami online?

Kurs online czy stacjonarny?

Okres ostatnich 15-20 lat, to szybki rozwój technologiczny. Mamy szybkie łącza, dostęp do internetu, nawet daleko poza centrami miast, w odległych krajach. To stwarza nam wiele możliwości, których wcześniej nie było. Dla przykładu, możemy teraz pracować niemal z każdego miejsca na Ziemi, jesteśmy w stanie zrobić spotkanie, konferencję dla ogromnej ilości ludzi, bez wychodzenia z domu. Możemy także stworzyć kurs dla innych ludzi lub też wziąć w nim udział z miejsca, w którym obecnie jesteśmy. W niektórych placówkach wymagane jest uczestnictwo w kursach stacjonarnych o określonej ilości godzin itp.

Jednak wiele instytucji i firm widzi, jaką ogromną zaletą są kursy online. Należy je rozróżnić na takie odbywające się w czasie rzeczywistym i takie, które możemy odtworzyć w dogodnym dla nas czasie. Zwykle kurs podzielony jest na wygodne moduły o określonej długości, zawiera wykłady i ćwiczenia do wykonania samemu. Często jest możliwość konsultacji z prowadzącym/twórcą danego kursu, aby dopytać o szczegóły, o interpretację przekazanych treści itd. Przydaje się taka opcja, kiedy musimy samodzielnie zrobić ćwiczenie, projekt. Istotną zaletą kursów online jest to, że możemy je robić dosłownie, gdzie i kiedy chcemy i to bez komputera. Umożliwiają to nam nasze smartfony i liczne aplikacje na nich zainstalowane, które ułatwiają pokonywanie kolejnych etapów. Dotyczy to np. kursów językowych, które możemy robić w drodze do pracy, podczas przerwy czy robiąc pranie. Wystarczy mieć słuchawki i chęci na kolejną lekcję.

Darmowe kursy online

Obecnie jest sporo platform, które oferują darmowe kursy. Są też takie, które regularnie wprowadzają zniżki, wówczas cena jest bardzo przystępna. Jeśli chodzi o tematykę, to tutaj można dostać niemal zawrotu głowy. Do wyboru mamy kursy specjalistyczne z różnych dziedzin, dzięki którym poszerzymy wiedzę potrzebną nam w wykonywanym zawodzie. Istnieje także gros kursów, które wpłyną na komfort naszego życia, poprawę relacji, naukę asertywności i wiele innych, które przysłużą się do zwiększenia naszych umiejętności miękkich.

Ponadto są i takie kursy, za sprawą których uzyskamy praktyczne zdolności artystyczne, muzyczne, literackie, związane z majsterkowaniem i ogólnie tworzeniem. Dzięki temu, iż są one dopasowane dla osób doświadczonych i amatorów, możemy zacząć przygodę w dowolnym temacie i na dowolnym etapie. Kurs przeprowadzi nas krok po kroku od podstawowych informacji, narzędzi potrzebnych np. do malowania na tkaninie, po praktyczne ćwiczenia i wskazówki. W zaciszu domowym, możemy stać się mistrzem Excela lub też tworzenia ilustracji. To my decydujemy o interesującym nas temacie, dobieramy kurs do swoich możliwości czasu, finansów, stylu uczenia itp. Czasem jedno kliknięcie dzieli nas od lepszego jutra.

Certyfikaty po ukończeniu kursów online

Pośród kursów online, nawet tych bezpłatnych, są takie kończące się certyfikatem. Przyda nam się to głównie w naszej pracy zawodowej, kiedy korzystamy z poznanej wiedzy. Certyfikat wówczas pomoże nam pokazać pracodawcy, że mamy potwierdzenie informacji na dany temat oraz umiejętności z tym związanych. Na darmowy certyfikat możemy liczyć na platformach: Akademia PARP, aktywizacja, Google Internetowe rewolucje. Trzeba wziąć również pod uwagę to, że niektóre kursy będą w języku angielskim, co może nam sprawić trudność lub dać możliwość na poszerzenie specjalistycznego słownictwa w naszej dziedzinie, co wyjdzie nam tylko na plus.

1140 / zawsz / kursy online

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)