Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

artykuły

Luksusowe wakacje w orientalnym Marrakeszu

Amanjena luksusowe wakacje Marrakesz
Email :12

Miasta w Królestwie Maroka przyciągają licznymi zabytkami i barwnymi bazarami. W tle majaczą ośnieżone szczyty gór Atlasu Wysokiego, które kontrastują z ogrodami pełnymi kwiatów w luksusowej dzielnicy Marrakeszu Palmaraie. Cały kraj to niezwykle kolorowa mozaika, która na każdym kroku zachwyca różnorodnością. Podróżni znajdą tam wykopaliska Volubilis z epoki Rzymian, pozostałości kultury żydowskiej w Fezie i Marrakeszu a także współczesne arcydzieła architektury islamu.

Marrakesz – fascynująca architektura i sławny Plac Jemaa El Fna

Czerwone Miasto, bo tak nazywany jest Marrakesz, nazwę swoja wziął od dominujących budynków z błota. To czwarte pod względem wielkości miasto w kraju. Można śmiało stwierdzić też, że jest jednym z najbardziej egzotycznych i najpiękniejszych w królestwie. W jego murach kryją się okazałe budowle i bogato zdobione pałace arabskim rękodziełem. Marrakesz ma niezwykłą liczbę wspaniałych budynków z różnych epok. Pierwsze miejskie mury zostały wzniesione już w XII wieku i co jest niesłychane, przetrwały one do dziś w prawie nienaruszonym stanie. Historia miasta sięga drugiej połowy XI wieku, kiedy to założycielem Marrakeszu został sułtan Jusuf bin Taszfin. Do rozbudowy miasta i dekorowania pałaców Sułtan Jusuf wykorzystywał artefakty i zdobycze wywiezione z Hiszpanii po podboju kraju.

Dzisiejsza medina to magnes dla odwiedzających turystów. Wieczorne życie miasta skupia się głownie wokół placu Dżami al-Fana ( w języku arabskim Jemaa El Fna), który w całości został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. To prawdziwe serce miasta. Jemaa El Fna stanowi niezaprzeczalną kwintesencję marokańskiej kultury i tradycji. Na plac należy udać się wieczorem, kiedy zamienia się w żywy teatr i wszystko nabiera innego wymiaru.  Po zachodzie słońca zapełnia się straganami z miejscowym jedzeniem i wszelkiej maści artystami, grajkami i kuglarzami. Spacerując po tym barwnym centrum mediny musimy uważać aby nie dać się naciągnąć samozwańczym uzdrawiaczom lub wróżbitom.

luksusowe wakacje Royal Mansour wczasy w Maroko
Luksusowe wakacje i wczasy w Maroko. Royal Mansour

Jakie podarunki i pamiątki najlepiej przywieźć z Maroka?

Marrakesz to wymarzone miejsce na zakupy. Znajdziecie tam tysiące straganów, butików, galerii oraz sklepików oferujących czego dusza zapragnie. Asortyment jest szeroki: od skórzanych bamboszy i torebek, przez przyprawy, ubrania i dywany, a kończąc na ręcznie wykonanych metalowych ozdobach i drewnianych meblach inkrustowanych masą perłową. Doskonałą pamiątką będą tkaniny, misterna biżuteria, wysokiej jakości olejki arganowe i różane, kosmetyki typu czarne mydło, zioła, przyprawy, kilimy i wiele gatunków herbaty. Według doradców podroży z butikowego biurahttps://carter.eu/ dobrze jest zwiedzać miasto i sklepy z lokalnym przewodnikiem do wyłącznej dyspozycji; daje to poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Royal Mansour królewskie baseny
Royal Mansour – królewskie baseny i luksusowe wakacje

Luksusowe hotele w Marrakeszu

Podczas Waszej luksusowej wycieczki do Maroka jedną z najważniejszych rzeczy będzie zakwaterowanie na najwyższym poziomie. Zarówno Maroko jak i Marrakesz to całoroczny kierunek wakacyjny dobrze skomunikowany z portami lotniczymi w Polsce. Miasto oferuje bezchmurne niebo, przyjemne temperatury przez większość roku i bajecznie piękne hotele, zarówno zabytkowe riady jak i nowoczesne, zaprojektowane przez najlepszych architektów. Marrakesz oferuje odwiedzającym wyjątkową mieszankę zapachów przypraw, kolorowych straganów, historii i kultury. To świetny kierunek dla miłośników zakupów, dobrych restauracji, modnych barów i imprezowiczów.

Wasze wakacje w Maroko będą niezapomnianym przeżyciem. Na długo zapadnie Wam w pamięci magiczna atmosfera hoteli w Marrakeszu, w szczególności jeśli zatrzymacie się w jednym z magicznych hoteli typu Riad czy legendarnym Royal Mansour, który olśniewa misterną sztukaterią i świetnie utrzymanymi ogrodami.

Royal Mansour to zachwycający hotel o cudownym wystroju, niczym z arabskich baśni. Nic dziwnego; należy w końcu do panującego króla marokańskiego. Postawiono go w obrębie murów starego miasta Marrakeszu, a jego zabudowa naśladuje arabską medinę: wokół centralnej części mieszczą się restauracje, których menu stworzyli nagradzani gwiazdkami Michelina szefowie kuchni, oraz prawdziwa świątynia spa. Bardzo luksusowe i obszerne apartamenty z pięknymi tarasami i basenami na dachu pełne są rękodzieła. To najdroższy i najbardziej spektakularny hotel w Maroko i w całej Afryce.

Pragniesz dowiedzieć się więcej o luksusowych wycieczkach i indywidualnym zwiedzaniu?

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/wakacje-w-maroko/

http://carter.eu/blog/ua/

logo carter luksusowe wakacje

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)