Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

ciekawostki

Michael Jackson – niesamowite ciekawostki

anegdoty Michael Jackson ciekawostki życiorys muzyka
Email :33

Michael Jackson (1958-2009) – amerykański piosenkarz, autor tekstów, tancerz, aktor, kompozytor i filantrop. Jeden z najsłynniejszych artystów sceny, nazywany “Królem muzyki pop”. Albumy z jego muzyką sprzedawały się w gigantycznych ilościach.

Michael Jackson – ciekawostki z życia

1) Michael Joseph Jackson to jeden z najpopularniejszych twórców kultury masowej ostatnich dekad. Ze względu na swoje ogromne osiągnięcia, do dziś jest nazywany “Królem Popu”. Jako pierwsza tak go nazwała Elizabeth Taylor.

2) Jego matka była Świadkiem Jehowy i w takiej też wierze wychowywała syna, jednak bez udziału ojca. Gdy miał 17 lat, został ochrzczonym Świadkiem, jednak później wykluczono go ze wspólnoty.

3) Nie miał najlepszych kontaktów z ojcem. W późniejszych wywiadach niejednokrotnie wspominał, że ojciec był despotyczny i bezwzględny w wychowywaniu dzieci. Michael przyznał się w 2003 roku, że ojciec regularnie go bił.

4) Początkowo wraz z braćmi występował jako zespół The Jackson 5, potem jako The Jacksons. Jego pierwszym solowym albumem był Off the Wall, wydany w 1979 roku.

5) Pierwszym filmem w którym zagrał, był Czarnoksiężnik z krainy Oz (1978).

6) Neverland, to posiadłość Michaela Jacksona w Kalifornii, w której mieszkał w latach 1988-2005. Oprócz wielkiego domy powstały tu m.in. wesołe miasteczko, prywatne zoo, sala kinowa. Chętnie zapraszał tu dzieci i chętnie się z nimi bawił. Mówiono, że praca na scenie od najmłodszych lat, zabrała mu dzieciństwo.

7) W 2003 roku postawiono mu aż 7 zarzutów molestowania dziecka oraz 2 zarzuty podawania alkoholu w tym celu. Wszystkie dotyczyły jednego chłopca, Gavina Arvizo. Do długim i wyczerpującym go psychicznie procesie śledzonym przez światowe media i miliony fanów, został uniewinniony.

anegdoty Michael Jackson ciekawostki życiorys muzyka
The Jackson 5, rok 1972. W środku najmłodszy z braci, Michael Jackson

8) Pierwszą żoną Jacksona była Lisa Marie Presley, córka Elvisa Presleya (było to w latach 1994-1996), z drugą – Debbie Rowe byli małżeństwem między 1996 a 1999 r. Ta druga wydała na świat dwójkę dzieci: syna Prince’a (1997) i córkę Paris (1998).

9) Przyjaźnił się z Elizabeth Taylor. Aktorka od początku do końca procesu broniła przyjaciela, niejednokrotnie wspominając, że była świadkiem jego spotkań z Gavinem. Według niej nie miały one charakteru seksualnego.

Michael Jackson – ciekawostki

10) Michael był bardzo dobrym tancerzem. To on zapoczątkował dwa popularne ruchy taneczne: moonwalk oraz robot dance, którymi zachwycali się fani na całym świecie.

11) Był twórcą patentu. Buty antygrawitacyjne z teledysku “Smooth Criminal” wymyślił sam, a następnie opatentował.

12) Thriller, album Michaela Jacksona wydany w 1982 roku, stał się najbardziej kasowym albumem wszech czasów. To dzięki temu albumowi Jackson stał się gwiazdą światowego formatu.

13) Można powiedzieć Jackson, był uzależniony od operacji plastycznych. Oficjalnie przyznał się jedynie do dwóch korekcji nosa. Nieoficjalnie mówi się o ponad 20 operacjach, niektórzy twierdzą, że było ich około 40.

14) Jackson raz był w Polsce. Było to w 1996 r., podczas trasy koncertowej dał niezapomniany koncert w Warszawie. Tak mu się u nas spodobało, że chciał w naszym kraju zainwestować w nowy park rozrywki. Z tego pomysłu nic nie wyszło.

15) Michael Jackson kupił za 47 milionów dolarów prawa do 250 piosenek Johna Lennona i Paula McCartneya. Po 10 latach sprzedał je firmie Sony, zyskując przy tym 95 milionów dolarów.

16) Michael występował na scenie z wieloma innymi gwiazdami muzyki, nagrywał z nimi wspólne piosenki. Byli to m.in. Paul McCartney, Freddie Mercury, Slash (Guns N’ Roses), Céline Dion, Eddie Van Halen.

anegdoty Michael Jackson ciekawostki życiorys muzyka
Waszyngton, 1990. Michael Jackson, spotkanie z prezydentem USA Georga Bushem i jego małżonką w Białym Domu

17) W 1991 r. Michael użyczył głosu jeden z postaci słynnej kreskówki Simpsonowie.

18) Między 16 czerwca 1976 a 9 marca 1977 roku w telewizji pokazywano kreskówkę The Jackson’s TV Show. Jej bohaterami były narysowane postacie rodzeństwa Jacksonów: Michaela, Jackie, Tito, Marlona, Randy’ego, Rebbie oraz ich sióstr: La Toi i Janet.

19) W teledysku do piosenki “Black or white” wystąpił Macaulay Culkin, wówczas dziecięca gwiazda filmu “Kevin sam w domu”. Michael prywatnie przyjaźnił się w Culkinem.

Michael Jackson – śmierć artysty

20) Zmarł w 2009 roku na skutek nagłego zatrzymania akcji serca. Początkowo próbę reanimacji podjął jego prywatny lekarz, jednak nie przynosiła skutków, dlatego postanowiono wezwać pogotowie. Przewieziono go do szpitala, gdzie resuscytacja trwała około godziny, niestety Michael zmarł.

21) Informacja o śmierci Jacksona rozniosła się w błyskawicznym tempie i miliony fanów szukały w Internecie informacji. Zostały zablokowane niektóre strony internetowe, Google musiało zablokować frazę “Michael Jackson”. Awarie dotknęły Twittera oraz Wikipedię.

22) Aż 7 razy z rzędu Michael Jackson znajdował się na liście najlepiej zarabiający nieżyjących artystów magazynu Forbes. Do tego, w ciągu 10 lat od śmierci “zarobił” 2 mld dolarów, ustanawiając tym samym rekord.

Michael Jackson ciekawostki: (c) Anegdoty.pl

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)