Shopping cart

Magazines cover a wide array subjects, including but not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

humor

Wojna w Ukrainie – satyra i humor

Ukraina Rosja wojna w Ukrainie satyra humor rysunki
Email :21

Komentarze satyryczne na temat rosyjskiej inwazji. Wojna w Ukrainie satyra, humor, rysunki satyryczne

Inwazja armii Putina

• Inwazja niezwyciężonej armii na Ukrainie. Putin wysyła na śmierć legiony przestraszonych czołgistów przekonanych, że to kolejne ćwiczenia. Daje im prowiant, który stracił ważność w 2015 roku, a ropy na powrót do domu nawet nie daje, bo i po co. Obraża się, jak jakiś pomnik zostanie zdemontowany, a nie ma ochoty zabrać tysięcy zwłok, żeby je z honorem pochować w rodzinnej ziemi. Dlaczego uważa, że jego mięso armatnie z 2022 r. jest gorsze od trupów ze Stalingradu? I czemu komik z Ukrainy jest mężem stanu, a błazen z Kremla osamotnionym szczurem schowanym gdzieś w bunkrze? Historia wszystkich osądzi. Ona dzieje się na naszych oczach.

• Po tym, jak Rosja wywołała wojnę w Ukrainie, a jej rakiety uderzają w bloki mieszkalne, żłobki, szpitale, itp, zabijając cywilną ludność, Ławrow ze zdziwieniem stwierdził, że w wielu krajach to się nie podoba.

• Trupów rosyjskich żołnierzy poległych na Ukrainie jest tyle, że Rosja (o ile zechce ich pozbierać) będzie ich chować w masowych grobach, bez podania imienia i nazwiska. A rodziny mają dostać odszkodowanie, wielkości o połowę mniejszej niż wartość rosyjskiej krowy sprzedawanej na ubój. Tyle dla Putina warte jest życie obywateli jego kraju / mięsa armatniego/* – niepotrzebne skreślić.

Ukraina Rosja humor o wojnie rysunki dowcipy
Wojna w Ukrainie satyra, rysunki, humor

Sankcje na Rosję

• Z powodu sankcji na Rosję podobno wszystkiego zaczyna tam brakować, nawet stali. A wystarczyłoby ściągnąć z powrotem miliony ton żelastwa, które wjechały na Ukrainę.

• 32-letnia historia restauracji McDonald’s utożsamianych z kapitalizmem i wolnym światem, w Rosji właśnie się zakończyła. Niewykluczone, że ostatni zestaw trafi do muzeum. Zastąpi mumię Lenina?

• W czarnych barwach swoją przyszłość widzą Rosjanie. Coraz częściej wyszukują w wyszukiwarkach internetowych: Jak się żyje w Korei Północnej?

Ukraina Rosja wojna w Ukrainie satyra humor rysunki
Wojna w Ukrainie satyra, rysunki, humor

Wojna w Ukrainie i Polska

• Odkurzono flagi UE, a PiS i jemu podobne partyjki, nie mówią już o wyimaginowanej Unii. O brukselskim bastionie, który nie marzy o niczym innym, jak żeby zrobić Polsce kuku.

• W TVP nie zobaczymy już braterskich uścisków premiera i prawicowych polityków z Le Pen i Salvinim. Zdaje się nawet Orban kochający Putina nie jest już największym przyjacielem rządzących. Im dłużej trwa wojna, Polacy nie zaprzątają sobie głowy wojenkami prawicy z opozycją. A pandemia się cofa, znaczy będą wybory.

• Żeby nie było, że wszyscy u nas kochają wolność i prawdę, pomagają walczącej Ukrainie oraz kobietom z dziećmi uciekającym przed bombami, bracia Karnowscy dla równowagi oddali głos męskiemu przedłużeniu Putina w Polsce. Jak to mówią, przyjaciół poznaje się w biedzie, więc car na pewno odwdzięczy się swoim przyjaciołom. Czy Polacy odwdzięczą się Karnowskim? Bo o to, że ich protegowani z PiS przymkną oko, można być pewnym.

Antoni Macierewicz Caracale Ukraina Rosja wojna w Ukrainie satyra humor rysunki
Antoni Macierewicz, francuskie helikoptery Caracale i wojna

Wojna w Ukrainie – rząd i PiS

• Niczym Putin, u nas zapadł się pod ziemię wicepremier do spraw bezpieczeństwa Jarosław Wielki i gdzieś przycupnięty, czeka na rozwój wypadków. Prawdziwy bohater i patriota. Nie to, co ci którzy bezinteresownie dają schronienie uchodźcom uciekającym z Ukrainy. A jak przyjdą pieniążki do Polski – dowiemy się, komu ze swojego grona prawica hojnie podziękuje za braterską pomoc i patriotyczną postawę.

• Silni w bicepsach patrioci Bąkiewiczopodobni też zapadli się pod ziemię. A Rydzyk ukraińskim obrońcom pomaga jak może, czyli żarliwie się modli. Pan Bóg i Putin na pewno wysłuchają i zrozumieją. A pieniążki jak zwykle wysyłajcie na Radyjko, bo ono zawsze w potrzebie.

• Przerwę od szarej rzeczywistości zrobili sobie wysocy funkcjonariusz PiS i poszli świętować miesięcznicę wiadomo czego. Choćby się waliło i paliło, o tym broń Boże nie można zapomnieć.

Ziobro wchodzi na głębsze wody. Już mu nie wystarczy, że ściga Giertycha, niepokornych sędziów, i tak dalej. Teraz będzie ścigał także Putina. Pewnie już go widzi zakutego w kajdanki, odbywającego karę w jakimś polskim Alcatraz.

Wojna i polska polityka

• Z uwagi na wojnę, wielu już zapomniało o Pegasusie i polskich przepychankach przedwojennych. Tusk pokazał paletę pełną banknotów euro, a zaraz potem cały stadion piłkarski zapełniony takimi paletami. Wizualizacja pieniędzy, którymi już dawno chwalił się Pinokio na billboardach i które dawno mielibyśmy, gdyby rząd i większość sejmowa zrobiły kilka banalnie prostych rzeczy. Zazdrośnicy, którzy nie lubią Tuska skomentowali, że pochwalił się swoją comiesięczną wypłatą z Brukseli.

Wojna w Ukrainie satyra w Anegdoty.pl – teksty i rysunki: (c) Szczepan Sadurski. Materiały opublikowane w ogólnopolskim dzienniku Trybuna.

Zobacz też:
> Memy o wojnie w Ukrainie
> Bayraktar – morderczy dron nad Ukrainą

Comments are closed

Podobne artykuły

error: Najlepsze anegdoty, ciekawostki i dowcipy :-)